fbpx

Działacz PiS gnębi i mobbinguje uczennice. Koledzy blokują postępowanie?


3 Udostępnienia

Działacz PiS z Myślenic – lokalny nauczyciel miał zwyzywać swoich podopiecznych podczas zajęć w Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności.  “Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura”, “gdzie się łajdaczyłyście?”, “biegacie jak banda pedałów” – to tylko niektóre bezczelne sformułowania, które miał wykrzyczeć jeden z pupili “dobrej zmiany” w kierunku dzieci.

“Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura”, “gdzie się łajdaczyłyście?”, “biegacie jak banda pedałów”, “jesteście upośledzeni”, “nadajecie się do szkoły specjalnej”, “macie być w zasięgu mojego wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie”, “każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie” – to tylko niektóre sformułowania, jakie miały padać z ust nauczyciela i działacza Prawa i Sprawiedliwości.

Z ustaleń portalu miastopociech.pl wynika, że uczniowie małopolskiej szkoły mieli dość zachowania nauczyciela i poinformowali o całej sprawie wychowawców, a ci z kolei przekazali sprawę do rozpatrzenia dyrektorowi placówki.

“Ktoś blokuje postępowanie”

“Gazeta Wyborcza” pisze o “opieszałości” przedstawicieli Małopolskiego Kuratorium Oświaty, którzy pojawili się w szkole z kontrolą 22 grudnia, podczas gdy dyrektor zawiadomił ich o całej sprawie 3 listopada.

Sprawę podjął także poseł Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej. Polityk w mediach społecznościowych zaprezentował skany dokumentów, które dostarczył do małopolskiego kuratorium.

“Powiedzieć, że to skandal, to nic nie powiedzieć! Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak od 7 tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela i jednocześnie polityka PiS z Myślenic, który gnębi i mobbinguje uczennice!” – napisał na Twitterze poseł KO.

Sowa uważa, że opieszałość kurator wynika z faktu, że nauczyciel na co dzień jest działaczem PiS

– Moim zdaniem powodem, dla którego małopolska kurator oświaty tak długo zwleka z podjęciem działań, jest fakt, że nauczyciel jest myślenickim radnym Prawa i Sprawiedliwości, a prywatnie kuzynem Jarosława Szlachetki, burmistrza Myślenic – przekazał poseł w rozmowie z miastopociech.pl.

Nauczyciel zasiada w klubie radnych PiS w radzie miejskiej Myślenic. Gdy został poproszony o komentarz do sprawy przez miastopociech.pl, nie odbierał telefonów i nie odpisał na wysłanego mu SMS-a. W rozmowie z “Wyborczą” stwierdził jedynie, że wkrótce złoży wyjaśnienia w tej sprawie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments