fbpx

Franciszek uderzył w PiS! “Przyjmować, towarzyszyć, promować i integrować”


Subksrybuj nas na Google News

Papież Franciszek wygłosił przemówienie, w którym jednoznacznie postawił się po stronie migrantów i uchodźców. Biskup Rzymu przekonywał, że w rzeczywistości “migranci są istotną częścią nas”, co stanowi przeciwieństwo działań polskiego rządu na granicy i wspierającego go kościoła.

Papież Franciszek o migrantach: przyjmować, towarzyszyć, promować i integrować

W przemówieniu Franciszek zauważył, że “często postrzegamy migrantów tylko jako innych niż my, jako obcych”. – W rzeczywistości jednak czytając dane na temat tego zjawiska, odkrywamy, że migranci są istotną częścią nas – mówił.

Papież

Jak ocenił, “emigracja na kontynent europejski powinna nam uświadamiać, że Europa jest wspólnym domem”. – Także Kościół w Europie nie może nie dostrzegać milionów emigrantów z Włoch i z innych krajów, którzy odnawiają oblicze miast, państw. Jednocześnie podsycają oni marzenie o zjednoczonej Europie, zdolnej uznać wspólne korzenie i radować się różnorodnością tych, którzy ją zamieszkują – oświadczył papież.

Jego zdaniem “tej pięknej mozaiki nie można oszpecić albo zepsuć uprzedzeniami lub nienawiścią ukrytą pod płaszczykiem dobrych zamiarów”. – Europa jest wezwana do ożywienia swego powołania do solidarności w pomocniczości “– stwierdził Franciszek.

Wymienił także cztery kroki niezbędne, jego zdaniem, w podejściu do migrantów. – Przyjmować, towarzyszyć, promować i integrować


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments