fbpx

Funkcjonalne meble biurowe – przepis na zwiększenie ergonomii pracy


1 Udostępnienie
A2013
Subksrybuj nas na Google News

Meble biurowe to niezwykle ważny temat w kontekście budowania odpowiedniego i przyjaznego dla zdrowia miejsca pracy. Podczas pracy biurowej zalecane są kilkuminutowe przerwy po godzinie pracy. W ten sposób przede wszystkim mają odpocząć oczy od światła ekranu komputera. To jednak nie wystarczy. Aby odpowiednio zadbać o zdrowie i nie spowodować “zastania” mięśni i kości, warto zamontować funkcjonalne meble biurowe, dzięki którym pracownicy będą mniej zmęczeni oraz bardziej wydajni. Jak zadbać o odpowiedni klimat biura i jakie meble pracownicze wybrać, aby praca stała się przyjemniejsza? Znajdź meble do biura, które to zadanie ułatwią.

Meble biurowe – postaw na wygodę i funkcjonalność 

Nowoczesne meble biurowe powinny zdecydowanie ułatwić korzystanie ze sprzętu i urządzeń biurowych, a także być odpowiednio dopasowane do gabinetu. Pracując codziennie po 8 godzin przy biurku, należy zapewnić organizmowi ruch. Dlatego wygodną i rozsądną opcją wydają się być meble biurowe z regulacją wysokości. Klasyczne biurka są najczęstszym rozwiązaniem, jednak po kilku godzinach pracy stają się niewygodne. Warto zainwestować w nowoczesne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu. Dzięki temu pracownik będzie mógł co jakiś czas zmieniać pozycję pracy i na przemian pracować na stojąco lub siedząco. Udowodniono, że praca stojąca wspomaga spalaniu większej ilości kalorii, co znacząco wpływa na zdrowie. Biurka z regulowaną wysokością to idealne rozwiązanie zapewniające większy ruch stawów. Pomagają również zwrócić większą uwagę na postawę całego ciała i prostych pleców, które są najbardziej obciążoną częścią ciała podczas pracy siedzącej. 

Funkcjonalne meble do biura – jak wybrać?

Dbając o wygodę i zdrowie pracowników, masz pewność, że Twoi pracownicy będą bardziej wydajni przez cały dzień. Dobrym rozwiązaniem na zapewnienie odpowiedniego ruchu pracowników będą wcześniej zaprojektowane, gotowe systemy mebli biurowych, które w asortymencie posiadają niezbędne meble. Krzesła obrotowe, biurka z regulacją wysokości, panele biurowe, regały, łączniki i stoliki okolicznościowe w odpowiednim ustawieniu zapewnią odpowiednią ergonomię pracy. W przypadku biur, w których odbywają się częste rozmowy telefoniczne, najlepszym rozwiązaniem będą ścianki działowe, które wygłuszą powierzchnię dostępną dla każdego pracownika. W tak skomponowanym biurze niezwykle ważna jest akustyka przestrzeni, dlatego ścianki można dodatkowo wygłuszyć matami. Tym sposobem wyposażenie biura będzie nie tylko sprzyjało pracy, ale będzie też eleganckie.

Nowoczesne meble gabinetowe – pomocne technologie

Nowoczesność warto wprowadzić nie tylko w gabinetach, by dbać o postawę podczas ważnych spotkań, należy zadbać o nowoczesne rozwiązania również na sali konferencyjnej. Nowoczesne meble biurowe charakteryzują się elastycznością, dzięki łatwemu sterowaniu elektronicznemu. Funkcjonalny blat możesz w każdej chwili podnieść do wysokości, w której będziesz mógł pracować na stojąco. Tak stworzone miejsce pracy pozwoli wypracować zdrowe dla kręgosłupa i innych części ciała nawyki. Wśród mebli biurowych oferowane są również wygodne szafy i regały, w których trzymane są dokumenty. Wyposażenie mebli biurowych w odpowiednie funkcje ułatwiające zachowanie zdrowej postawy jest niezwykle cenione przez pracowników, szczególnie na nowych zrobi dobre pierwsze wrażenie. Odpowiednio stworzone gotowe zestawy mebli biurowych mogą przydać się również w stworzeniu biura domowego.

Tanie meble biurowe – to czego potrzebujesz

Tworząc odpowiednią przestrzeń biura, obawiamy się, że nowoczesne meble przerosną nasze oczekiwania finansowe. Jednak bez problemu znajdziemy najważniejsze produkty w rozsądnych cenach. Aby nadać miejscu pracy nowy styl, nie potrzeba ogromnych zasobów finansowych. Nowoczesne meble biurowe znakomicie sprawdzą się w otwartej przestrzeni, biurach “open space”). Wygodne fotele, dostawki do biurek o raz wysuwane przegrody stworzą odpowiednią do pracy przestrzeń w każdej pracowni. W ofercie mebli biurowych znajdziemy krzesła obrotowe, biurko z regulacją oraz szafy, które idealnie nadają się, by zaaranżować nie tylko gabinety. Również lady recepcyjne powinny być odpowiednio przystosowane do lepszego funkcjonowania. Meble biurowe z nowoczesnymi funkcjami to połączenie ergonomii z niskimi cenami, dzięki czemu każde miejsce pracy może stać się przyjemne. 

Meble pracownicze – “must have” dla każdego biura

Meble w różnej kolorystyce, dopasowane do Twoich oczekiwań, znajdziesz na: https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/stoly-i-biurka/biurka-z-regulacja-wysokosci. Wśród dostępnych produktów znajdują się meble, które odpowiadają na wysokie wymagania wielu firm. Sprawdź najnowsze rozwiązania i zapewnij pracownikom wygodę i zdrowy tryb podczas pracy biurowej. Krzesła i biurka z regulowaną wysokością zwiększą świadomość aktywności fizycznej i nie pozwolą na statyczne działanie. Twoje biuro i sale konferencyjne mogą stać się bardziej wydajne – wystarczy, że stworzysz odpowiednią przestrzeń dla każdego pracownika.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments