fbpx

Jachira podjada jedzenie dla ubogich? Internauci zmieszali ją z błotem.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Klaudia Jachira umieściła w internecie filmik promujący korzystanie z jadłodzielni. Posłanka przyjechała na rowerze do tzw. “lodówki społecznej”, aby podzielić się pozostałym po świętach nadmiarem żywności. W komentarzach pod nagraniem nie brakuje jednak hejtu.
A to wszystko przez jeden mały szczegół.

Jachira postanowiła wesprzeć inicjatywę społeczną, na rzecz najuboższych. Parlamentarzystka wyjaśniła, że alternatywą dla wyrzucania żywności, której nie jesteśmy w stanie wykorzystać, jest dzielenie się nią
z potrzebującymi. Relacje z “akcji” upubliczniła na swoim tweeterze.

“Święta to taki czas, kiedy kupujemy, albo przygotowujemy za dużo jedzenia. Mnie też to dopadło za sprawą mojej mamy. Zdarza się też tak, że nawet pyszne potrawy piątego dnia już nam się znudziły” – tłumaczy Jachira

Sprawa niewątpliwie obeszłaby się bez echa, gdyby Pani Klaudia poprzestała na uzupełnianiu lodówki. Ta jednak, postanowiła uraczyć się kilkoma pomidorkami. Zapasy domowej spiżarni uzupełniła również trzema jabłkami i trzema marchewkami, które miały trafić do najuboższych.

Nie spodobało się to sporej ilości internatów. Część z nich nie szczędziła posłance krytyki. “Bardzo fajna inicjatywa. Dobry przykład dla innych. Jednak wg mnie lodówkę wystarczyło uzupełnić” – skomentował jeden z obserwatorów.

Ktoś inny napisał : “Klaudia, Ty jakaś nieogarnięta jesteś? Takie lodówki są dla ludzi biednych. Ty łykasz z moich/naszych podatków tysiące złotych. Ty nam powinnaś przynieść a nie brać?? Dramat kobieta”.

Nie chcemy oceniać zachowania Pani Jachiry. Być może, filmik, miał zachęcić nie tylko do udzielania, ale także do korzystania z pomocy. Wiele osób wstydzi się korzystać z pomocy dla potrzebujących.

A wy co na ten temat myślicie? Czysta poselska zachłanność, czy nieudana “autoreklama”?

źródło: TVP info

Chcesz iść na sylwestra? Nie ma problemu. TVP da Ci jeszcze 200 zł.

Manifest Marszałka Grodzkiego. TVP ocenzuruje koszulkę z logo WOŚP?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ