fbpx

Jest blok lewicowy. SLD, Wiosna, Razem.


Subksrybuj nas na Google News

Po tym jak działacze Platformy opowiedzieli się przeciw koalicji z SLD, sytuacja na scenie politycznej zaczyna się klarować. Powracamy do starych sprawdzonych układów. Według ekspertów to tylko kwestia czasu kiedy PSL powróci do koalicji obywatelskiej. Taki podział wydaje się być najbardziej rozsądnym, jeżeli nie można zawiązać jednego bloku.

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem zadeklarowały chęć utworzenia wspólnego lewicowego bloku na jesienne wybory parlamentarne. Największe obawy stwarzała Razem, która do tej pory SLD, nie zawsze komplementowała.

Podjęliśmy decyzję, że stworzymy nowy blok lewicowy, blok wspólnej lewicy, która razem wspólnie i nareszcie po wielu latach podziałów, czasami animozji, czasami różnicy zdań pójdzie do wyborów i wygra te wybory – mówił Biedroń.

Nie dzieli nas nic w praktyce oprócz drobnych różnic programowych i szyldów partyjnych. Nie ma więc żadnego powodu, żeby dzisiaj, w tak trudnym momencie dla Polski, polska lewica, wszystkie postępowe siły miały iść do tych wyborów podzielone – powiedział Biedroń.

Do zagospodarowania po lewej stronie jest jeszcze kilka organizacji. Liderzy twierdzą, że zaproszenia zostały wysłane.

Pan Grzegorz Schetyna dzisiaj, jako lider PO, abdykował z pozycji lidera opozycji- stwierdził szef SLD. Miałeś Grzegorzu wielką szansę na to, żeby być przywódcą polskiej demokracji – demokratów i demokratek. Dzisiaj abdykowałeś z pozycji lidera opozycji- mówił lider SLD do Grzegorza Schetyny

Na najbliższa sobotę SLD zwoła zarząd Partii. Listy wyborcze, które były już prawie gotowe, będą teraz zaktualizowane o nazwiska z list koalicjantów.

Schetyna zakomunikował że Koalicja obywatelka nie będzie koalicja partii politycznych, ale “jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd i pomysł na Polskę; chcemy koalicji demokratów i patriotów”

Eksperci ekonomiczni bardzo dobrze wypowiadają się w sprawie szóstki ogłoszonej przez Schetynę. Koszt tych założeń wycenia się na 30 mld zł. Eksperci podkreślą, że nie ma w nim rozdawnictwa pieniędzy za darmo, co powinno wzbudzić dodatkowe bodźce rozwojowe.

Czekamy na program lewicy.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments