fbpx

Kaczyński w wywiadzie o Morawieckim: Geniusz! “Będzie zwyciężał – będzie premierem”


3 comments, 2 Udostępnienia
screen schot youtube

– Rzadko się zdarza, żeby ktoś zwycięskiego premiera zmieniał – tak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie o to, kto będzie szefem rządu po ewentualnej wygranej obozu “dobrej zmiany” w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Szef PiS odniósł się też do pogłosek o grupie spiskowców w Ministerstwie Aktywów Państwowych, resorcie wicepremiera Jacka Sasina, którzy mają kopać dołki pod Morawieckim. Kaczyński twierdzi, że to wszystko nieprawda.

 – Sytuacja wygląda tak, że gdyby taka grupa miała takie cele, to musiałaby mieć na celu jeszcze jedno odwołanie. To znaczy mnie. Z tego względu, że do tej pory było tak, że jednak bez mojej zgody premiera by się nie dało odwołać. Krótko mówiąc – takiej zgody nie ma. To są wymysły – odpowiedział Kaczyński. 

– Natomiast jest tak, że spotyka się pewna grupa, zresztą to była moja inicjatywa, ale spotyka się z premierem. Mateusz Morawiecki jest jednak nowym człowiekiem w naszym środowisku, więc chętnie spotyka się z ludźmi z długim, często nawet 30-letnim stażem, ponieważ potrzebne są nawiązania. To są tzw. spotkania doradców, grupa kilkudziesięciu osób. Spotykają się też inni ludzie i pewnie będą się spotykać, ale w samym fakcie spotykania nie ma nic złego. Jeżeli byłyby knute jakieś spiski, to rzeczywiście byłoby źle – dodał.

Pytany, czy to oznacza, że do wyborów Morawiecki zostaje na stanowisku szefa rządu, Kaczyński odpowiedział:

„Tak, oczywiście. Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku premiera”. 

Dopytywany, czy będzie tak również, jeśli PiS wygra następne wybory i będzie rządzić, lider partii rządzącej odparł: „Jeżeli wygramy, to sądzę, że rzadko się zdarza, żeby ktoś zwycięskiego premiera zmieniał”. 

„Opozycja musi szukać jakichś podstaw do tego, żeby atakować”

Kaczyński na uwagę, że zdaniem opozycji za obecne wysokie ceny odpowiada PiS oraz prezes NBP Adam Glapiński, odpowiedział, iż „opozycja musi szukać jakichś podstaw do tego, żeby nas atakować”. – To jest akurat z ich punktu widzenia dobra okazja, tylko że z prawdą nie ma nic wspólnego – przekonywał. Dodał, że inflacja jest przynajmniej w 3/4 wywołana przez „echa działań Rosji na Ukrainie”, a także przez COVID-19. – Gdyby nie było wojny i pandemii, to nie byłoby też inflacji – poza taką naturalną, bo to przecież zjawisko wiążące się z rozwojem gospodarczym – mówił szef PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Trybunał stanu dla komunistów PIS
Trybunał stanu dla komunistów PIS
22 dni temu

Właśnie dlatego kaczyński jest niebezpieczny. Oglądałem tego debila w Płocku on próbował żartować śmiał się chociaż widać było że jest roztrzęsiony. Drżały mu ręce jak u pijaka i co chwila z nerwów poprawiał mikrofony co zdradzało że nie wie co powiedzieć. Same pierdoły bez ładu i składu opowiadał że nie dało się tego ułożyć w sens. Kaczyński robi co może żeby skończyć to co zaczął jego durny brat, chce trafić do grobu. To niech zrobi to sam a nie chowa się za plecami emerytów księży ludzi niewyedukowanych i ufnych w bajkę o dobrych zmianach. przynajmiej powinien przepraszać za lawinę porażek… Czytaj więcej »

Gość 1
Gość 1
21 dni temu

Morawiecki = Geniuszy wg jarozbawa.
Faktycznie łże genialnie.

PIS wprowadza komunizm państwowy
PIS wprowadza komunizm państwowy
20 dni temu

Morawiecki genialnie broni Polski przed pisowską polityka dobrostanu, demokracji praworządności. Jak do tej pory geniusz który można porównać do cudu gospodarczego Gierka co w następstwie jego geniuszu skończyło się wprowadzeniem dyktatury państwowej i reżimu rządu słóżb mundurowych na których czele stanął generał Jaruzelski aby pacyfikować społeczeństwo po rozbirze Polski przez historyczne zadłużenie wobec USA. Radzę przypomnieć sobie ten przeskok z pozornego wzrostu do głębokiej zapaści gospodarczej co zaowocowało stanem wojennym strzelaniem do ludzi czołgami na ulicach, morderstwami cywili i górników. To nie mafia nie kryminalisci to państwo wystawiło siły zbrojne przeciw własnym bezbronnym obywatelom. Właśnie teraz jest punkt kulminacyjny stan… Czytaj więcej »