fbpx

Kłopoty! Banaś twierdzi, że Polska Fundacja Narodowa popełniła przestępstwo! Jest zawiadomienie do prokuratury


1 comment, 4 Udostępnienia

Najwyższa Izba Kontroli na czele z “pancernym” Marianem prześwietliła działalność Polskiej Fundacji Narodowej. Postanowiono zawiadomić organa ścigania!

W piątek NIK poinformował o zawiadomieniu śledczych w związku z utworzoną przez polityków PiS w 2016 r. Polską Fundacją Narodową.

Dbając o interes publiczny oraz przejrzystość wydatkowania środków pochodzących z SSP, Najwyższa Izba Kontroli w listopadzie 2020 r. podjęła kontrolę w Polskiej Fundacji Narodowej z siedzibą w Warszawie. (… ) W związku z prowadzoną kontrolą ujawniono fakty uzasadniające podejrzenie popełnienie przestępstwa przez zarząd fundacji „Polska Fundacja Narodowa” – czytamy na stronie NIK-u.

Najwyższa Izba Kontroli informuje, że władze PFN nie udostępniły wszelkich wyjaśnień budzących wątpliwości. Urzędnikom NIK nie zostały zaprezentowane dokumenty.

Pomimo upływu kolejnych wyznaczanych terminów Zarząd Fundacji nie zapewnił kontrolerom Izby dostępu do dokumentów umożliwiających przeprowadzenie czynności kontrolnych w założonym zakresie. Dlatego Najwyższa Izba Kontroli postanowiła złożyć zawiadomienie dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na udaremnieniu (także utrudnianiu) przeprowadzenia kontroli. Chodzi o przestępstwo wskazane w art. art. 98 ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli: „Kto osobie uprawnionej do kontroli, o której mowa w niniejszej ustawie, lub osobie przybranej jej do pomocy, udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, w szczególności przez nieprzedstawienie do kontroli dokumentów lub materiałów, nie informuje bądź niezgodnie z prawdą informuje o wykonaniu wniosków pokontrolnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.” – zakomunikował NIK.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chciałem podładować melexa
chciałem podładować melexa
1 rok temu

z niecierpliwością czekamy na prąd wytworzony przez kościelne spółki na podkarpaciu!!!!!!!!