fbpx

Kolejna wpadka Kaczyńskiego. Potrzebne lekcje u logopedy? [VIDEO]


2 comments
Subksrybuj nas na Google News

Jarosław Kaczyński miał być rządową lokomotywą, która ruszając w Polskę przyczyni się do wzrostu poparcia dla władzy. Jednak, póki co, efekty są znacznie gorsze od zakładanych oczekiwań. Najbardziej wpływowy polski polityk często myli miejsca, osoby, przekręca słowa. Dużo zastrzeżeń pojawia się też do treści merytorycznych. Kaczyński znowu przypomniał szerszej publiczności o swoich problemach językowych. Nagranie z występu w Koninie dało asumpt do wielu szyderczych komentarzy internautów.

Jeszcze niedawno najgłośniejsze wpadki językowe w obozie dobrej zmiany notował Patryk Jaki. Ma on wyjątkowy talent do kreatywnej słowotwórczości i pojęć typu: “hatakumba”, zamiast hekatomba, czy “dedrendolaga” w zastępstwie degrengolady. W ostatnich tygodniach zdetronizował go Jarosław Kaczyński, właściwie przy każdym publicznym występie notując jakieś faux pas. Ostatnio przekręcił Inowrocław z Włocławkiem, a Brejzę z Mejzą. Zabrakło mu też umiejętności, żeby wypowiedzieć słowo: “akumulator”, na przemówieniu w Płocku.

Jeszcze więcej trudności sprawiło mu słowo: “sztokholmski”. Prezes PiS chciał je wypowiedzieć kilka razy, jednak po nieudanych próbach całkowicie sobie odpuścił ten przymiotnik. Nagranie stało się niekwestionowanym hitem sieci i wzbudza salwy śmiechu oglądających. Pojawiają się też pytania, o to, czy występy Kaczyńskiego nie przynoszą więcej szkód niż pożytku obozowi rządowemu. Szpilę wbił mu też Donald Tusk. I cóż, że ze Szwecji. Takie sztokholmskie językowe zadanie na smartfonie znalazłem. Wystarczy poćwiczyć – napisał na koncie twitterowym.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Centarizacja władzy nigdy nie miała happy endu
Centarizacja władzy nigdy nie miała happy endu
1 rok temu

Jeśli bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum. Reszta dokona się automatycznie.

Monopolizacja władzy nigdy nie miał happy endu
Monopolizacja władzy nigdy nie miał happy endu

Poprawka