fbpx

Kołodziejczak porównał inteligencję rządzących do inteligencji świń. Kto zwyciężył?


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

Michał Kołodziejczak wytknął politykom, że świnie są od nich mądrzejsze. Lider Agrounii uczestniczył w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi .

Michał Kołodziejczak domaga się większego wsparcia dla polskich rolników. Krytycznie wypowiada się o rządzących i proponowanym flagowym programie PiSu “Nowym ładzie”. Zauważa, że rządzący nie dostrzegają problemów rolników a minister zamknął się w gabinecie i nie chce się z rolnikami spotykać.

– Wiecie czemu nie lubicie tych świń tak bardzo? To ja panu powiem czemu tak walczycie ze świniami i to będzie bolesne. Świnie to są inteligentne zwierzęta, a wy nienawidzicie mądrzejszych od siebie. Te świnie są od was po prostu mądrzejsze – powiedział wczoraj Michał Kołodziejczak w obecności posłów i urzędników z ministerstwa.  

Całe wystąpienie Kołodziejczaka

Ludzie chcą dotrzeć do ministra rolnictwa, chcą z nim rozmawiać. Tymczasem słyszę od obecnego tutaj ministra Bartosika: jest źle, będzie gorzej i nic nie możemy. Ja podziwiam tych wszystkich naszych działaczy, którzy mówią, że trzeba dotrzeć do ministra. Za pięć dni pan minister Puda jedzie do Brukseli. Będzie rozmawiał z ministrami innych krajów Unii Europejskiej. Tam Holendrzy i Niemcy zaproponują zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Czy pan minister ma na to plan i pomysł? – pytał Kołodziejczak. 

– Czy pan minister zna problemy polskich rolników? Czy pan minister wie, że producenci drobiu z powiatu ostrowskiego i kaliskiego od czterech miesięcy nie mogą mieć w swoich kurnikach drobiu? Nie mają żadnych rekompensat. Czekam na odpowiedź z czego mają żyć producenci drobiu spod Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, którzy nie mogą mieć zwierząt w swoich kurnikach. Czy będzie wypłacane postojowe? Czy będą wypłacane jakieś rekompensaty? Za co mają żyć? Za co mają spłacać kredyty? Mówi się tutaj o małych gospodarstwach i mi się wydaje, że jest tu może pięć osób, które rozumieją ten problem. Ja również jestem właścicielem niewielkiego gospodarstwa. Na czym teraz polega problem ASF-u? Ludzie nie mogą łączyć transportów, mając małe stada i nie mogą wspólnie ze stref sprzedawać świń, a przetwórnie nie chcą jednorazowo odebrać 5-10 tuczników.  Nie ma małych sklepów, które zaopatrują się w małych przetwórniach i w małych ubojniach. Komu ma sprzedawać mały hodowca? Co da wypłacanie pomocy i wypłacanie rekompensat, skoro i tak nie będziemy mieli gdzie sprzedawać. To jest problem, który często rodzi się w mieście. No ale ja słyszę, że pan minister Bartosik nie wie co zrobić, bo to samorządy regulują. Panie Bartosik, to ja pana pytam: może napisze pan ustawę razem z 30 tysiącami pracowników podlegających ministerstwu, o tym jak powinien w Polsce wyglądać handel? Dość już tych supermarketów. Dobrze sprzedałem kapustę, wezmę pana na wycieczkę do Portugalii, bo widzę, że was nie stać. Ja panu pokażę jak wyglądają miasta, gdzie nie ma supermarketów i gdzie funkcjonują małe, rodzinne sklepy, gdzie są targi. Nie stać pana? Ja pana wezmę. Widzę, że was nie stać na myślenie. Wiecie czemu nie lubicie tych świń tak bardzo? To ja panu powiem czemu tak walczycie ze świniami i to będzie bolesne. Świnie to są inteligentne zwierzęta, a wy nienawidzicie mądrzejszych od siebie. Te świnie są od was po prostu mądrzejsze – mówił lider Agro Unii na spotkaniu z wiceministrem Ryszardem Bartosikiem i posłami różnych ugrupowań – źródło Cenyrolnicze.pl

Video od 15:36


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika65
Monika65
6 miesięcy temu

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/monika26