Księża kapelani dostają prawie 70 000 PLN za odprawianie mszy i “inne akcje charytatywne” !


1 comment, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Krzysztof Śmiszek z Lewicy poinformował na Twitterze, że księża kapelani zatrudnieni w Krajowej Administracji Skarbowej zarabiali średnio ponad 6 tys. zł miesięcznie! Warto zaznaczyć, że jest to kwota uśredniona w zależności od stażu kapelana i zakresu obowiązków. Oznacza to, że rocznie na konta księży spływa z budżetu Państwa średnio 72 000 PLN złotych!

Z każdej strony słyszymy głosy duchownych, że na wszystko potrzeba pieniędzy. Jak wynika z danych udostępnionych przez posła Lewicy są w Polsce księża zarabiający przyzwoite pieniądze z budżetu. Jak można mówić o rozdziale kościoła od państwa, skoro struktury kościelne tak mocno zakorzenione są w państwowych strukturach?

Chcecie wiedzieć jak wygląda w praktyce klerykalizacja państwa? Za nasze oczywiście pieniądze? Świeżutkie informacje z Ministerstwa Finansów. Zarobki kapelanów w Krajowej Administracji Skarbowej. Ponad 6 tysięcy miesięcznie. Rozumiem, że ściągalność podatków znacznie wzrosła – napisał Śmiszek oraz udostępnił treść odpowiedzi na jego interpelację.

Jak wynika z odpowiedzi, kapelani organizowali między innymi akcje charytatywne, akcje oddawania krwi, uczestniczą w pogrzebach pracowników, odprawiają msze w ich intencjach, publikują artykuły na stronach KAS, stworzyli akcję “Telefon Zaufania KAS”.

REAGUJ, SKOMENTUJ, UDOSTĘPNIJ DALEJ ! ~ GAZETAPLUS.PL #WolneMedia ~ Czytaj także:

Szymon punktuje opozycję: “Artyści nie są bez winy, ale to paranoja, że PiS wyjaśnia tę sprawę”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
17 dni temu

przed wojną też był wysoki budżet na armię ale lwią część pobierali kapelani wojskowi i jak to się skończył z tą opieką boską w miesiąc zajęli cały kraj a żołnierzyki podnieśli łapki i się poddali ale z woli boskiej jaką się podali wojskowi stalin część z nich posłał do boskich pieleszy w katyniu