fbpx

Kukiz szczerze: Dopłaciłem 100 tysięcy do polityki. Wystartuję z list PiS, jeśli dotrzymają słowa


Kukiz FOT Silar Kaczyński licencja CC FOT Piotr Drabik

Paweł Kukiz był gościem anteny Polskiego Radia. Zapytany o start w przyszłych wyborach zadeklarował, że jeśli PiS będzie realizował umowę i jeśli wpisze do programu na następną kadencję jego kolejne postulaty, to nie widzi przeszkód przy starcie wszystko jedno w jakiej formule”.

Podkreślił, że choć minęło już trochę czasu od reasumpcji głosowania w sprawie nowelizacji tzw. ustawy medialnej, gdy zagłosował razem z PiS, to nie ma mowy o żadnych stanowiskach dla Kukiz’15.

– Proszę mi wskazać choć jedną funkcję, choć jedno stanowisko – mamy przecież wielkie roszady w rządzie w tej chwili, które wziął Kukiz’15 czy któryś z posłów Kukiz’15 – spytał głośno.

– Miałem takie możliwości, bo na tym polegają w tym systemie partyjnym koalicje, że w jakiejś mierze się kupuje po prostu polityków, do klubu, do koła i to jest praktykowane od 1991 r. przez wszystkich absolutnie, więc nie widzę tutaj nic oburzającego, że PiS robi tego typu ruchy – powiedział Kukiz.

– Natomiast proszę zauważyć, że nie mam – ja, posłowie, nasze rodziny, znajomi – ani funkcji w rządzie, ani spółek Skarbu Państwa – tłumaczył się pan Paweł.

Dopłaciłem do polityki 100 tysięcy złotych !

– Ponieważ nie pobieram subwencji, zostawiłem podatnikom 40 mln zł w kieszeni, żeby jakoś funkcjonować, muszę płacić, nie ma drugiego takiego polityka chyba w Sejmie, oprócz tych dwóch jeszcze moich posłów; taki nasz wybór i tyle, dlatego nie pogodzę się z jakimiś oskarżeniami, że „zostałeś kupiony – powiedział Kukiz.

“Prawo i Sprawiedliwość jest pierwszą dużą partią, która dostrzega problem nepotyzmu, i to u siebie, i w drodze legislacji będzie chciała ten problem rozwiązać”. Paweł Kukiz.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments