fbpx

Lewicowi samorządowcy z Łodzi odchodzą z SLD “z poczucia przyzwoitości i szacunku dla samorządu”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Czworo radnych Rady Miejskiej w Łodzi – Małgorzata Niewiadomska-Cudak, Władysław Skwarka, Maciej Rakowski i Sylwester Pawłowski – poinformowało w piątek o zamiarze wystąpienia z Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej i utworzeniu nowego klubu Łódzka Lewica.

Tworzymy nowy klub w łódzkiej radzie miejskiej, gdyż uznaliśmy, że w dotychczasowej formuje organizacyjnej nie możemy realizować naszych lewicowych wartości. Jesteśmy radnymi z dużym doświadczeniem samorządowym i właśnie dlatego mamy świadomość odpowiedzialności spoczywającej na każdym z radnych i na całej radzie“.

Jak zsumujemy nasze kadencje to wychodzi okrągła liczba 25, jeżeli przemnożymy to przez cztery, bo tyle trwa kadencja, to okazuje się, że jesteśmy radnymi ze 100-letnim doświadczeniem pracy dla samorządu- mówi Maciej Rakowski.

– Wiemy, że wybieramy drogę trudną, ryzykowną, ale poczucie przyzwoitości, szacunek dla samorządu i wyborców są dla nas ważniejsze niż polityczne kariery – dodali.

Małgorzata Niewiadomska-Cudak podkreśliła, że nie po drodze jej z PiSem w walce o prawa kobiet, praworządność i prawa kobiet.

Chcemy podkreślić, że na temat negocjacji władz Lewicy z PiS nic nie wiedzieliśmy; dowiedzieliśmy się o tym z mediów – dodała.

Przewodniczący Czarzasty zapewniał, że sojusz Lewicy z Pisem był również konsultowany z samorządowcami. Jak widać nie ze wszystkimi. Tuż po głosowaniu Przewodnicząca Forum Kobiet Nowej Lewicy i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, prof. dr hab. AE-H w Warszawie, Małgorzata Niewiadomska-Cudak skomentowała decyzję swojej partii w mediach społecznościowych.

Komunikując swoje odejście z SLD Małgorzata Cudak odwołała się do poczucia przyzwoitości i szacunku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sejm niemy rok 1717
sejm niemy rok 1717
8 miesięcy temu

młodzi nie powinni odchodzić z sld,to czarzysty powinien iść do lasu