fbpx

List Giertycha do Kaczyńskiego: “Drogi Jarku! Pójdziesz siedzieć.”


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych na swoim facebookowym profilu opublikował list adresowany do “drogiego Jarka”. List mecenasa stał się viralem – obecnie ma ponad 15 tysięcy polubień oraz ponad 3 tysiące udostępnień. Motywem głównym jest afera dot. Pegasusa.

Sprawa Pegasusa

Prawnik Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek dołączają do listy krytyków rządu z całego świata, których telefony zostały zhakowane przy użyciu produktu Pegasus. Oprogramowanie szpiegowskie zamienia telefon w urządzenie podsłuchowe i pozwala jego operatorom zdalnie wykradać wszystko, od wiadomości po kontakty. Wśród potwierdzonych ofiar znaleźli się meksykańscy i saudyjscy dziennikarze, brytyjscy adwokaci, palestyńscy działacze praw człowieka, głowy państw i amerykańscy dyplomaci z siedzibą w Ugandzie.

“Drogi Jarku!”

“Drogi Jarku! Ależ ty to masz pecha! Popatrz. Kupiliście 25 licencji na Pegasusa. Z dumą ogłosiłeś, że byłoby dziwne, gdybyście takiego programu nie mieli. Używaliście programu do zwalczania najcięższych przestępstw. Chcieliście Polskę zrobić silną i bezpieczną. A tu taki pech! Jest w Polsce około miliona przestępstw rocznie.

I jak na złość twoi niezależni prokuratorzy spośród tego miliona przestępstw w 2019 roku wybrali dwóch niezwykle groźnych złoczyńców: Krzysztofa Brejzę i Romana Giertycha, aby dzień po dniu sprawdzać co tam w ich przestępczym życiu słychać” 

“I zupełnie przypadkiem, niezamierzonym, niezaplanowanym, koincydencją zupełnie ekstraordynaryjną było, że Brejza został w czasie tej kontroli szefem sztabu wyborczego głównej partii opozycyjnej, a Giertych był prawnikiem prowadzącym sprawy Tuska, którego obawiałeś się jako najbardziej prawdopodobnego kandydata w wyborach prezydenckich. I też zupełnym przypadkiem infekcje skończyły się u Brejzy po wyborach parlamentarnych, a u mnie zaraz po konwencji PO, która przesądziła start Kidawy-Błońskiej.

Dodatkowym pechem było to, że prowadziłem wówczas sprawy II Wież, gdzie złośliwi mogliby przypuszczać, że obawiałeś się publikacji nagrania z wręczania ci koperty z 50 tysiącami. I teraz z powodu tego nieprawdopodobnego pecha masz kłopoty!

No i jeszcze ta przestępczyni Wrzosek, została wytypowana zupełnie losowo (badania przesiewowe terroryzmu wśród prokuratorów), a okazało się, że jakieś śledztwo przeciwko PiS wszczęła i krzyk na cały świat” – kończy swój list.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siekiera motyka
siekiera motyka
11 miesięcy temu

Kaczyński to stary komuch on morduje swoich przeciwników politycznych lepiej nie znaleźć się na jego liście nie mając siekiery motyki piłki i szklanki