fbpx

Magdalena Ogórek pracuje w organizacji “przestępczej i zbrodniczej”. Postanowienie sądu w sprawie Kasprzaka.


3 Udostępnienia

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ wydał decyzję. Wypowiedź Pawła Kasprzaka nie była czynem zabronionym. Przypomnijmy ; – Pracuje w instytucji, która prowadzi zbrodniczą i przestępczą działalność. Jest nieodróżnialna nie tylko od tego, co wyprawiała propaganda stalinowska, ale nazistowska również. To jest ten sam język i ta sama metodologia. Tylko czekać na efekty, zresztą Paweł Adamowicz zginął już w Gdańsku – powiedział Paweł Kasprzak w jednym z wywiadów.

W 2019 r. Telewizja Polska w prywatnym akcie oskarżenia pozwała Kasprzaka o pomówienie w związku z cytowanymi powyżej słowami. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ umorzył sprawę, uznając brak znamion czynu zabronionego.

Uzasadniając swoją decyzję sędzia Barbara Zawisza napisała w uzasadnieniu że oskarżyciel (TVP) prowadzi działalność publiczną i w związku z tym “jako osoba publiczna doznaje pewnego ograniczenia ochrony”, wobec czego “granice dopuszczalnej krytyki są szersze“.

W ocenie Sądu w wypowiedzi oskarżonego nie można znaleźć bezpośredniego wskazania na wpływ działalności medialnej TP S.A. na śmierć Pawła Adamowicza. W swoich słowach podaje on (Paweł Kacprzak), iż istotnie przyczyną śmierci miała być według niego nagonka medialna, jednakże nie stwierdza on bezpośrednio, że była ona spowodowana przez działalność pokrzywdzonej (TVP). W swojej wypowiedzi wyraźnie wskazuje on, iż efekty działalności medialnej TP S.A., które mogą okazać się tragiczne w skutkach (tak jak śmierć Pawła Adamowicza) przyjdą dopiero w przyszłości– czytamy.

Sąd nie zostawił suchej nitki na TVP. Telewizja Publiczna to nie święta krowa i można ją krytykować

Ponadto sąd stwierdził, że dziennikarze TVP wchodząc w dyskusje polityczne i poruszając tematy drażniące społeczeństwo powinni być przygotowani na słowa krytyki.

Nie ulega wątpliwości, iż pokrzywdzona posiada bardzo znaczną rolę w przekazie medialnym w Polsce. W ramach programów emitowanych przez TP S.A. nie tylko pełni ona funkcję informacyjną, lecz nierzadko jej dziennikarze zabierają głos w debacie politycznej, poruszając tematy, które aktualnie wzbudzają emocje w społeczeństwie i tym samym skłaniając do komentowania działalność pokrzywdzonej (TVP) przez widzów. Należy wskazać, iż status jednej z głównych telewizji na terenie Rzeczpospolitej, nakłada na TP. S.A. obowiązek wykazywania się zdecydowanie większą odpornością na krytykę. Nietrafione są według Sądu argumenty o wpływie słów oskarżonego na odbiór pokrzywdzonej przez społeczeństwo” – czytamy w uzasadnieniu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments