fbpx

Morawiecki pocieszył Polaków! “Mamy tanie paliwa, najtańsze i chcę, aby tak pozostało”


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania internautów podczas sesji Q&A. Uwagę skupiają słowa związane z drożyzną na stacjach benzynowych. Premier co prawda stwierdził, że niepokoi go fakt rosnących cen paliw, jednak w jego ocenie są one najtańsze w całej Europie i tym należy się pocieszać. Dodał również, że jego marzeniem jest, by tak pozostało.

 – Pozwólcie mi przedstawić to w pewnym zestawieniu, w porównaniu do czasów poprzednich. Kiedy benzyna również kosztowała 6 zł, w roku 2012, tylko wtedy pensja minimalna wynosiła, jeśli dobrze pamiętam, 1500 zł. Od 1 stycznia będzie to 3000 zł. Czyli wtedy benzyna kosztowała 6 zł za litr, ale można było kupić dwa razy mniej litrów benzyny za wynagrodzenie minimalne niż dzisiaj – przekonywał premier, przekonując, że „ta różnica jest bardzo istotna”.

“Chciałbym, żeby to była z powrotem jak najniższa cena, ale ceny paliwa na polskich stacjach benzynowych są jednymi z najniższych w Europie i mam nadzieję, że tak pozostanie, a będziemy dążyć do tego, żeby były jeszcze niższe – zapowiedział premier Morawiecki”

Ceny paliw w Polsce osiągają rekordy, na co zwraca uwagę również imperium ojca Rydzyka w szeregu artykułów. “To rekordowy poziom” – piszą media ojca Tadeusza. Telewizja TRWAM nawet ośmieliła się uderzyć w samego Jarosława Kaczyńskiego przypominając jego słowa z 2012 r., gdy PiS za wysokie ceny paliw krytykowało rząd premiera Tuska.

Obniżcie akcyzę!

W czasie kampanii wyborczej w 2011 roku w jednym ze spotów prezes PiS Kaczyński mówił, że połowa benzyny to podatki i proponuje obniżkę akcyzy.

Teraz kiedy ceny benzyny są rekordowo wysokie, a drożyznę można odczuć dotykając dowolny produkt na półkach sklepowych, politycy PiS tłumaczą, że to nie rząd jest za nie odpowiedzialny.

Skok cen tłumaczą czynnikami całkowicie niezależnymi od spółek paliwowych i rządu. I tyle. A Ty Polaku radź sobie sam, daj sobie wmówić, że wszystko jest dobrze i koniecznie na nas zagłosuj! By żyło się lepiej. Wszystkim… z PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
J.... PIS
J.... PIS
8 miesięcy temu

Oni wszyscy są oderwani od rzeczywistości.. W Austrii paliwo jest tańsze niż w Polsce, a nie jest to najtańszy z europejskich krajów. Mam nadzieję że zostaną odpowiednio rozliczeni za ten bajzel jakiego narobili.. Patorząd..