fbpx

Negocjator Sasin: Najwyżej zapłacimy Czechom za ochronę ich środowiska


1 comment, 1 Udostępnienie
FOR screen shot/ pixabay
Subksrybuj nas na Google News

Jacek Sasin, główny negocjator w sprawie sporu na linii Polska-Czechy stwierdził właśnie, że “:polska strona jest gotowa partycypować w kosztach inwestycji chroniących środowisko realizowanych po stronie czeskiej”. Zaznaczył także, że “prawdopodobnie uda się doprowadzić do porozumienia z Czechami w sprawie Turowa”, ale nie przewiduje, aby to nastąpiło bardzo szybko.

– Zależy nam na tym, aby ten spór rozwiązać. Strona czeska deklaruje chęć polubownego rozwiązania konfliktu i, tak jak to ustalił pan premier Mateusz Morawiecki z premierem Babiszem, wycofania skargi do TSUE po zawarciu stosownego porozumienia – powiedział Jacek Sasin we wtorek w “Sygnałach Dnia”.

– Nie chciałbym być przesadnym optymistą, bo sytuacja jest trudna i dodatkowo utrudniona sytuacją polityczną w Republice Czeskiej – tam trwa kampania wyborcza, i kwestia Turowa jest częścią kampanii. Główny konkurent rządzącej partii, Partia Piratów, ma mocne zabarwienie ekologiczne, co nie ułatwia zawarcia porozumienia.

Dodał, że w tej sytuacji optymistyczne jest, że sprawa Turowa nie może zaciążyć na relacjach polsko-czeskich, które są dobre. – Myślę, że uda się doprowadzić do porozumienia z Czechami w sprawie Turowa, ale nie przewiduję, aby to nastąpiło bardzo szybko – powiedział.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

sasin ty zapłacisz polakom za ten turów swoim nędznym życiem po prawomocnym wyroku