fbpx

Nieoficjalnie: Komisja Europejska chce dać PiS-owi pieniądze z Funduszu Odbudowy


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

Padła oferta ze strony Komisji Europejskiej, by w związku z wizytą Ursuli von der Leyen 9 kwietnia w Warszawie zatwierdzić polski Krajowy Plan Odbudowy – ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Dziennikarze RMF FM ustalili nieoficjalnie, że w związku z wizytą przewodniczącej KE, Ursuli von der Leyen, w Warszawie, może zostać zatwierdzony polski Krajowy Plan Odbudowy.

Padła oferta

W kontrze do tych ustaleń stoją dzisiejsze słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, który powiedział: “Jestem naprawdę bardzo ostrożny, jeżeli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy, bo już kilka razy było zielone światełko i później niestety zmieniło kolor. Natomiast na razie nic na to nie wskazuje, żeby tak się skończyło, ponieważ nie mamy jeszcze uzgodnionych szczegółów dotyczących kamieni milowych w KPO – powiedział rzecznik rządu.

Komisja Europejska do tej pory nie zgadzała się na polski plan, bo rząd PiS kluczył w sprawie realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sędziowie TSUE uznali, że izba nie jest sądem. KE nakazała więc ją zlikwidować. Izba jednak wciąż istnieje.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
11 miesięcy temu

jeżeli komisja europejska chce dać złodziejom pisowskim pieniądze to pokaże że jest słaba przyznając się do pomyłki w sprawie praworządności