fbpx

PILNE: Nowa opinia biegłych w sprawie zabójcy prezydenta Adamowicza: miał fobię na punkcie Platformy, identyfikował się z PiSem.


Subksrybuj nas na Google News

Przełom w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Do prokuratury w Gdańsku trafiła nowa psychiatrów. Przygotował ją zespół biegłych pod kierownictwem prof. Janusza Heitzmana. Opinia stwierdza, że Stefan W. może być sądzony – powiedział Faktowi poseł Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta, który powiedział, że wierzy iż jeszcze w tym roku Stefan W. stanie przed sądem.

Opinia jest bardzo gruba, liczy 350 stron, jest przygotowana w sposób profesjonalny. Zespołem biegłych kierował prof. Janusz Heitzman.

Ciężka lektura to była dla mnie i smutna, w niektórych fragmentach wręcz porażająca. Idzie ona w zupełnie innym kierunku niż poprzednia opinia sporządzona przez biegłych krakowskich i stwierdza, że Stefan W. może być sądzony. Nie ma żadnych wskazań, żeby przebywał w zakładzie psychiatrycznym. – powiedział “Faktowi” brat Adamowicza.

Brat zamordowanego prezydenta Gdańska wierzy, że jeszcze w tym roku winny tej zbrodni stanie przed sądem. Jaką karę powinien ponieść Stefan W.?

W tej kwestii się wypowiem w dzień procesu, kiedy zobaczę Stefana W. na ławie oskarżonych. Każdy może się zmienić, pytanie tylko czy Stefan W. jest w stanie się zmienić. Każdemu człowiekowi należy dać szansę, ale dotychczasowa jego postawa nie rokuje zmiany – podkreśla Piotr Adamowicz.

Ustalenia biegłych są naprawdę szokujące. Nieoficjalnie, “Faktowi” udało się dowiedzieć, że morderca prezydenta Gdańska miał fobię wobec Platformy Obywatelskiej i jawnie przyznaje się, że jest wyborcą PiS. Posługuje się też retoryką o tzw. układzie gdańskim.

Prezydent Gdańska został dźgnięty nożem 13 stycznia 2019 r. podczas gdańskiego finału WOŚP.

Czytaj także: Podejrzewają sabotaż w “Czajce”. Wodociągi składają zawiadomienie do prokuratury.

źródło: fakt.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments