fbpx

ONZ chce, aby Polska zdelegalizowała ONR i Młodzież Wszechpolską uznała je za organizacje rasistowskie.


[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] O [/boombox_dropcap]

NZ chce od Polski dodatkowego sprawozdania z walki z rasizmem. Polska prokuratura nie widziała nic, co wykraczałoby poza normy prawa w rasistowskich i ksenofobicznych hasłach głoszonych podczas marszów niepodległości, przez Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież wszechpolską.

“Komitet apeluje do państwa będącego stroną umowy o zapewnienie skutecznego egzekwowania prawa delegalizującego partie lub organizacje promujące lub podżegające do dyskryminacji rasowej, takie jak Ruch Narodowy, Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Falanga, (…) Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność” – donosi CERD za pośrednictwem TVN24

CERD – Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej (CERD) jest organem niezależnych ekspertów monitorujących wdrażanie Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej przez jej państwa-strony.

Rząd polski mówi, że walczy z rasizmem i dyskryminacją. Jednocześnie umarzane są postępowania przywódców i grup radykalnie narodowościowych. Mija już rok kiedy rząd zapewnił ONZ, że podejmie działania majce na celu walkę z dyskryminacją. Nie zrobiono w tej sprawie nic. Przymyka się oko ponieważ ONR i Młodzież Wszechpolska są bardzo związani z kościołem.

Jedyną organizacja która w tej sprawie cokolwiek robi to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na ich stronie właśnie ukazało się oświadczenie –

ŻĄDAMY POSTAWIENIA PRZED SĄDEM NEONAZISTÓW Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Już 2 lata trwa nieudolne śledztwo w sprawie neonazistów którzy hajlowali i nieśli rasistowskie treści w Marszu Niepodległość.

Według naszych informacji dochodzenie jest celowo blokowane przez funkcjonariuszy dyspozycyjnych wobec PiS, a neonaziści których doskonale zna prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości czyli Robert Bąkiewicz właśnie przygotowują się do udziału w kolejnym marszu.

Nie możemy zmusić policji i prokuratorów do działania, ale możemy pozwać ludzi odpowiedzialnych za ekscesy skrajnej prawicy.

Dlatego właśnie:

POZYWAMY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, NARODOWE ODRODZENIE POLSKI, DZIENNIK NARODOWY
WESPRZYJ ZBIÓRKĘ NA TEN CEL!

zrzutka.pl/pozwy

W państwie PiS neonaziści i faszyści czują się bezkarni. Cały świat widział jak nieśli rasistowskie transparenty na tzw. Marszu Niepodległość. Mimo ewidentnych dowodów winy, śledztwa wobec nich są blokowane przez rządzących.

Dlatego składamy kolejne pozwy przeciwko kolejnym osobom i instytucjom. Wszystkie wygrane pieniądze zasilą fundusz walki z nienawiścią.

Składamy pozwy przeciwko:
● nacjonalista.pl (organowi Narodowego Odrodzenia Polski)
● Media Narodowe (organ Marszu Niepodległości)
● Dziennik Narodowy
● Dzień Dobry Białystok
redaktorom naczelnym i liderom tych redakcji oraz organizacji.

W sumie:
● 2 procesy
● 6 pozwanych
● 100 tys. zł łącznych roszczeń zadośćuczynienia

W artykułach i filmach na YouTube pozwani określają OMZRiK m.in.:

● „propagandą nieróżniącą się od hitlerowskiej i stalinowskiej”
● nawołują do zamknięcia w więzieniu działaczy Ośrodka
● publicznie grożą: „coraz aktywniejszy jest Nordycki Ruch Oporu. Nasi koledzy zwalczają antyfaszystowskich gównojadów”

Sąd oddalił wniosek o zwolnienie z kosztów, dlatego by wnieść pozwy potrzebujemy opłacić:
1200 zł – opłata od wniesienia pozwu (2×600 zł)
750 zł – opłata od pozwu nr 1
5000 zł – opłata od pozwu nr 2
2952 zł – pełnomocnik prawny

Wszystkie opłaty zostaną zwrócone w przypadku wygranej. Ponadto zasądzone kwoty zadośćuczynienia zostaną w całości przekazane na działalność antyrasistowską Ośrodka. W ten sposób nacjonaliści będą musieli wesprzeć działalność antydyskryminacyjną.

Wesprzyj naszą zbiórkę:
www.zrzutka.pl/pozwy

JUŻ PONAD 30 FILMIKÓW AKCJI “NIE ŚWIRUJ IDŹ NA WYBORY” WESPRZYJ AKCJĘ UDOSTĘPNIJ JEDEN Z FILMIKÓW


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments