fbpx

Opłaty za wizytę duszpasterską. Znamy cennik.


5
Subksrybuj nas na Google News

Ksiądz narzucił wysokość ofiary za kolędę a później się z tego tłumaczył. Za wizytę duchownego podczas kolędy, zgodnie z informacją należałoby zapłacić: rodziny- 200 zł, a osoby samotne- 100 zł.

Cennik za kolędę.

Taki cennik pojawił się na stornie internetowej parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie (gmina Raciąż).  Proboszcz parafii wycenił  wizytę duszpasterską na tzw. zaproszenie. Ksiądz w komunikacie zaproponował wiernym, że jeśli chcą oni przyjąć go po kolędzie, powinni oczekiwać na niego przed domem. Z kolei mieszkańcy bloków mieliby zostawić w drzwiach święty obrazek lub kartkę z napisem “zapraszamy”.

Bunt mieszkańców.

Zamieszczone głoszenie wzbudziło wiele kontrowersji. Dziennikarze z portalu “Płońsk w sieci” zwrócili się do Kurii Diecezjalnej Płockiej o zajęcie stanowiska w tej sprawie, na co rzecznik prasowy Diecezji Płockiej, pani Elżbieta Grzybkowska odpowiedziała: “(…) Uprzejmie informuję, że odbyła się rozmowa z ks. proboszczem. Przyznał on, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny. Zobowiązał się, że skoryguje tę informację i przeprosi parafian.”

Po ingerencji mieszkańców, dziennikarzy, oraz Płockiej Kurii Diecezjalnej 30 grudnia, przed godziną 13 wprowadzono na stronie aktualizację, w której pojawiła się informacja tym razem o dobrowolnych ofiarach na planowane inwestycje parafii oraz przeprosiny księdza za wcześnie sugestie finansowe.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ