fbpx

Opony letnie bieżnikowane. Czy warto kupić?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Opony letnie bieżnikowane zyskują na popularności jako alternatywa od nowego kompletu opon. Często cechuje je dużo niższy koszt, co docenia wielu kierowców. Czy jest to dobre i bezpieczne ogumienie na cieplejsze miesiące? Wyjaśniamy, czym są opony bieżnikowane oraz czy warto je kupić na sezon letni!

Czym są opony bieżnikowane?

Opony bieżnikowane (lub opony nalewane) to modele wtórne, które przeszły zabieg regeneracji początkowych właściwości jezdnych. Odbywa się to poprzez nałożenie fabrycznie nowej warstwy bieżnika, co przedłuża życie ogumienia.

Jak rozpoznać opony bieżnikowane? To bardzo proste! Zazwyczaj widnieją na nich oznaczenia takie jak retread lub regroovable. Dodatkowo informacja o zabiegu bieżnikowania znajduje się w ofercie sklepów internetowych.

Procesowi bieżnikowania poddawane są zarówno opony do samochodów osobowych, jak i ciężarówek. Każde opony letnie bieżnikowane przechodzą szereg testów bezpieczeństwa i jakości, jeszcze przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Jaka jest cena opon bieżnikowanych?

Cena opon bieżnikowanych jest w dużej mierze zależna od producenta. Wspólnym punktem jest jednak to, że opony po regeneracji są dużo tańsze od nowych odpowiedników. Wszystko to dzięki mniejszemu zużyciu kosztownych materiałów oraz energii do produkcji.

W zależności od konkretnego rozmiaru oraz przeznaczenia opon letnich, cena może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent! Jest to więc oszczędny i bardziej korzystny dla portfela wybór.

Czy opony bieżnikowane są dobre na lato?

Opony letnie bieżnikowane, zaraz obok niskiej ceny, oferują kierowcy znacznie więcej zalet. Takie ogumienie często jest wyposażone w głębszy bieżnik od nowych odpowiedników. W efekcie lepiej odprowadza wodę spod kół, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Oprócz niższego kosztu, opony letnie o sprawnej konstrukcji wewnętrznej można bieżnikować nawet do 2-3 razy. Zapewnia to dodatkowe oszczędności w użytkowaniu na dłuższą metę.

Zakup opon letnich bieżnikowanych na lato z pewnością docenią miłośnicy ekologicznych rozwiązań. Wspomniane wcześniej mniejsze zużycie materiałów powoduje mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo, dzięki bieżnikowaniu mniej opon trafia do utylizacji!

Dla kogo są opony letnie bieżnikowane?

Opony letnie bieżnikowane dzięki niskiej cenie i stosunkowo wysokiej jakości to dobre rozwiązanie zarówno dla oszczędnych kierowców, jak i przedsiębiorców transportowych.

Warto pamiętać, że opony bieżnikowane od uznanych producentów zapewnią dużo lepsze właściwości jezdne od niesprawdzonych opon używanych. Modele regenerowane często posiadają gwarancję oraz certyfikaty jakości. W segmencie opon budżetowych jest to więc korzystny i bardziej bezpieczny wybór!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments