fbpx

Owsiak oddaje swoje pieniądze z nagrody poznańskiemu zoo.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

erzy Owsiak ogłosił na facebooku, że przekaże pieniądze z nagrody im. Andrzeja Wajdy poznańskiemu zoo, które przyjęło tygrysy zatrzymane przez białoruskich pograniczników. 

Przytul tygrysa

Wielki szacunek dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ratującej nieszczęśliwe tygrysy jadące z Włoch do Rosji. To coś nieprawdopodobnego, że w ogólnoświatowej narracji dotyczącej dbania o naszą planetę i o jej każdy szczegół, ktoś wpada na tak nieprawdopodobnie bestialski pomysł jak transport zwierząt w taki sposób!

Na szczęście w pierwszej kolejności służby celne, policja, a następie pracownicy i weterynarze z ogrodów zoologicznych w Człuchowie i przede wszystkim w Poznaniu, gdzie trafiły zwierzęta znajdujące się w najgorszym stanie, natychmiast ruszyli z pomocą.

Wspaniałe są komunikaty i zdjęcia uratowanych i dochodzących do siebie tygrysów. Przeczytałem, że poznańskie ZOO zwróciło się do wszystkich z apelem o wsparcie finansowe. Chodzi nie tylko o pomoc w obecnej sytuacji, jest także pomysł na przyszłość, aby stworzyć azyl dla zwierząt, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji. Wymieniono nawet konkretną kwotę – 6 mln złotych, do zebrania której gorąco, gorąco namawiam.

Dzieci na polowaniach? Jak minister pomaga myśliwym ominąć prawo.

Właśnie dowiedziałem się, że Nagroda imienia Andrzeja Wajdy, którą otrzymałem blisko rok temu, łączy się także z gratyfikacją finansową, jaką właśnie mam odebrać. Postanowiliśmy wraz z Dzidzią, że w całości chcemy ją przeznaczyć na fundusz poznańskiego ZOO.

Jeszcze raz – wielkie ukłony dla wszystkich, którzy w sposób profesjonalny służbowo, a także w sposób fantastyczny ludzko, zareagowali na tę okrutną historię. – Jerzy Owsiak

Ostre słowa J. Owsiaka „Możecie mnie zarąbać, ale mordy mi nie zamkniecie!” na koniec festiwalu.

Aktualna sytuacja tygrysów

Tygrysy, które uratowano z granicy polsko-białoruskiej, są obecnie w dwóch zoo: w Poznaniu i Człuchowie. ZOO w Poznaniu specjalny azyl dla “zwierząt w trudnej sytuacji”. Wyliczono koszty takiego przedsięwzięcia na 6 milionów złotych i zaczęło zbiórkę, pieniądze można wpłacać na ten numer konto:

98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE ; Odbiorca: Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań

Jerzy Owsiak ukarany mandatem.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments