fbpx

Paweł Kukiz straci partię. Chce z Kaczyńskim “walczyć z bolszewicką konstrukcją”


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Ugrupowanie Pawła Kukiza zostanie zdelegalizowane, gdyż nie złożyło w terminie sprawozdania finansowego za 2021. Wszystko wskazuje na to, że muzyk podczas najbliższych wyborów chce tańczyć polityczne tango z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Konsekwencje niewypełnienia obowiązku są surowe. Zgodnie z ustawą o partiach politycznych „w przypadku niezłożenia przez partię polityczną sprawozdania w terminie (…) Państwowa Komisja Wyborcza występuje do sądu z wnioskiem o wykreślenie wpisu tej partii z ewidencji”, a sąd „po przeprowadzeniu rozprawy wydaje postanowienie o wykreśleniu wpisu partii politycznej z ewidencji”.

Paweł Kukiz powiedział „Rzeczpospolitej”, że wykreślenie jego partii z rejestru nie stanowi dla niego większego problemu.

– Założyć chcieli ją działacze. Powiedziałem im: „jeśli chcecie, to zakładajcie i pilnujcie formalności” – mówi.

Przyszedłem do polityki, by walczyć z bolszewicką konstrukcją

– Tworzenie partyjnych molochów nigdy mnie nie interesowało. Wręcz przeciwnie, przeszedłem do polityki, by walczyć z bolszewicką konstrukcją, jaką mają wszystkie duże partie w naszym kraju – zastrzega.

Wykreślenie partii Kukiza może mieć jednak dla niego odczuwalne konsekwencje. Gdyby zdecydował się na samodzielny start, nie mógłby liczyć na subwencje wyborcze, przysługujące tylko partiom.

Kukiz jedną nogą w PiS

Niezłożenie przez Kukiz 15 sprawozdania zbiega się z informacjami o możliwym starcie Pawła Kukiza z list PiS. O tym, że „są takie ustalenia”, mówił niedawno w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński, a podczas konferencji prasowej panowie nie szczędzili sobie komplementów. “- Bardzo lubię Pawła” – dokazywał Kaczyński.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kukiz awansuje na kocią niańkę
Kukiz awansuje na kocią niańkę
1 rok temu

Kukiz to taki błazen jakim był dawniej Palikot. Dla PIS jest to pożyteczny idiota. Niech mnie sprostuje jeśli się mylę że Kukiz jest politycznym bankrutem. Stracił klub ludzie odeszli ale Kukiz pijany lawirowaniem wśród liczących sie polityków biega od partii do partii wylizując resztki tym razem Kaczyński rzucił mu kość do oblizania Kukiz jak bezpański pies oczekuje że Kaczyński go pogłaszcze i może nawet zaoferuje jaką miskę ryżu i schronisko by opikował się jego starym kotem.