fbpx

Pielęgniarki zmęczone ratowaniem życia, dostały karę za sen w czasie wolnym od pracy


1 Udostępnienie
adobe stock
Subksrybuj nas na Google News

W środę, przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu, ma rozpocząć się proces w sprawie kar dla pielęgniarek. Kobiety podczas nocnego dyżuru, wykorzystały 15-minutową przerwę w pracy na drzemkę. Zostały ukarane. Kontrowersyjną decyzję dyrekcji postanowiły zaskarżyć.

W nocy z 10 na 11 tycznia odbyła się niezapowiedziana kontrola dyrekcji w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem. Okazało się, że trzy pielęgniarki w tym czasie ucięły sobie drzemkę. Według władz szpitala, ich obowiązkiem było w tym czasie pracować. Pracownice służby zdrowia są zbulwersowane decyzją dyrekcji, Twierdzą, iż godzi ona w ich podstawowe prawa, a także depresjonuje środowiska pielęgniarskie.

“Odpowiedzialność za ludzkie życie, ogromny stres, zmęczenie, nie powinno być wynagradzane nocnymi kontrolami ani karami, lecz wsparciem i wyrozumiałością. Zmęczony, przepracowany personel walczący o czyjeś życie ma prawo do odpoczynku, szczególnie po wykonaniu wszystkich czynności pielęgnacyjnych, zleceń lekarskich oraz prac porządkowych na oddziale”– tłumaczą w oświadczeniu ukarane kobiety.

Pielęgniarki spały w czasie przerwy

Sprawa jest o tylko kontrowersyjna, że personel medyczny w czasie pandemii ma pełne ręce roboty. Świat obiegły setki zdjęć i nagrań zmęczonych do granic możliwości medyków, słaniających się z nóg. Dyrekcja szpitala twardo przekonuje, że ma prawo do przeprowadzenia inspekcji kiedy chce, a czas odpoczynku pielęgniarki są zobowiązane wykorzystywać w inny sposób niż na sen.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments