fbpx

“Pierwsza rzecz to wprowadzimy embargo na rosyjski węgiel” Wagony wstydu PiS. Miało być embargo a jest promocja.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red” class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

agony wstydu z rosyjskim węglem niskiej jakości trują środowisko w Polsce i finansują wojnę na Ukrainie. W 2014 roku PiS zapowiadał, że postawi górnictwo na nogi i nie pozwoli sprowadzać putinowskiego węgla. Tymczasem kolejne kopalnie są zamykane a import węgla wrósł trzy krotne. To tak dotrzymuje słowa rząd PiS

Trump wystrychnął Polskę na “dudka”. Sorry. Nie mam kasy.

Wspólnym mianownikiem naszych działań jest wiarygodność – Morawiecki

– Składamy obietnice, dotrzymamy ich i one zmienią Polskę, zmienią Polskę na lepsze – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Jasionce k. Rzeszowa. (Marzec 2019)

– Powstańcy Śląscy, późniejsi bohaterowie II wojny światowej i wszyscy budowniczy kraju po wojnie dali nam prawdziwą lekcję polskości. Dzisiaj idziemy ich śladem. Budujemy silny Śląsk dla Polski i budujemy silną Polskę dla całego województwa śląskiego – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Górnictwo i górnicy stanowią podstawę polskiej gospodarki i będą jej kluczową częścią w przyszłości – zapewnił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości barbórkowych Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach.

– Św. Barbara prowadzi nas przez te trudne górnicze losy, przez ten bardzo niełatwy czas, ku nowym czasom, gdzie górnictwo, górnicy i woj. śląskie ze wszystkimi jego przepięknymi częściami stanowią, tak jak stanowiły, podstawę gospodarki polskiej i będą kluczową częścią gospodarki polskiej również w przyszłości – jestem o tym przekonany – powiedział Mateusz Morawiecki.

– PiS kocha Śląsk i kocha całą Polskę. Nie byłoby silnej Polski, bez silnego Śląska. To nasza droga. – mówił Morawiecki, który będzie otwierał listę wyborczą PiS na Śląsku. Zapewnił, że rząd będzie traktował ten region jako „serce nowoczesnego przemysłu (…) z szacunkiem do tradycji”. – Pokażemy, że możliwe jest połączenie zielonego Śląska ze Śląskiem uprzemysłowionym – przekonywał Morawiecki

Jestem z PiS, -“nie proszę panią tu mieszkają normalni ludzie”. Działaczka PiS nie wpuszczona na klatkę schodową w bloku.

Jarosław Kaczyński Październik 2018 – Śląsk to wielkie polskie dobro – tutaj bije serce polskiego przemysłu i pracy – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Ziobro totalnie się posypał. Nerwy wzięły górę. Mówił coś o westernach. Zapominał tekstu, mylił miejscowości.

„Górnictwo jest i będzie dla polskiej gospodarki niezwykle ważne. Te targi pokazują, jak dużo może być w górnictwie nowoczesnych technologii. To jest przyszłość tego sektora i polskiej gospodarki” – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów

Za czasów rządów PIS zamknięto kopalnie – (przepraszam wygaszono)

 • Zabrzańska kopalnia Makoszowy w Zabrzu
 • Kopalnia Krupiński – 31 marca 2017 produkcja w kopalni została wyłączona, a zakład przekazano Spółce Restrukturyzacji Kopalń
 • Kopalnia Wujek-Ruch Śląsk – Była jedną z najmłodszych polskich kopalń. W likwidacji od 2018 r
 • Kopalnia Anna w Pszowie – W 2016 roku kopalnia Anna została przez Kompanię Węglową przekazana Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), ta planuje wyburzanie szybów. Kopalnia zakończyła działalność.
 • Kopalnia Brzeszcze-Wschód w Brzeszczach (inną część dawnej kopalni Brzeszcze przejęła grupa Tauron) trawa likwidacja szybów Andrzej III i Andrzej IV w SRK S.A. Całkowita likwidacja – 31.12.2019,

Papież Franciszek wykreślił “czerwoną zarazę” z nominacji kardynalskich, a nominował przyjaciela osób LGBT.

 • Kopalnia Ruch Śląsk (w Katowickim Holdingu Węglowym), nieczynna, przekazana do SRK, trawa likwidacja portwa do 2021 r.
 • Kopalnia Boże Dary w Katowicach. Całkowita likwidacja – 31.12.2019,
 • Kopalnia Rozbark V w Bytomiu. Całkowita likwidacja – 30.06.2017,
 • Kopalnia Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu. Całkowita likwidacja – 31.12.2016,
 • Kopalnia Mysłowice. Całkowita likwidacja – 31.12.2019
 • Kopalnia Centrum w Bytomiu wyznaczono na koniec. Całkowita likwidacja 31.12.2020,
 • Kopalnia Jas-Mos w Jastrzębiu Zdroju. Całkowita likwidacja – 31.12.2021 r.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments