fbpx

Pilne! Za dobrej zmiany miało pieniędzy nie brakować. PiS właśnie ukradł pieniądze niepełnosprawnym bo zabrało na emerytury.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] S [/boombox_dropcap]

ejm uchwalił ustawę umożliwiającą finansowanie tzw. trzynastych emerytur i rent socjalnych z Funduszu Solidarnościowego (obecnie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych)

Za ustawą przygotowana przez PIS głosowało 233 posłów 215 było przeciw, nikt sie nie wstrzymał od głosu. Zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zmieni nazwę na Fundusz Solidarnościowy, a znajdujące sie na nim pieniądze beda mog ły być przeznaczone nie tylko na osoby niepełnosprawne, ale także na emerytów i rencistów.

Iwona Hartwich PiS Kojarzy się z zamkniętą toaletą

Ze zgromadzonych środków będzie można finansować 13 emerytury, oraz koszty ich wypłat a także renty socjalne i nawet zasiłki pogrzebowe dla osób uprawnionych do renty socjalnej.

Źródło : PAP

Oto tyle są warte obiecanki PiS i ich wiarygodność podkreślana co krok. Kwiecień 2018 r.

– Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych – dodał.

– Dziś chcemy zaproponować, aby ci ludzie którzy są najbardziej poszkodowani przez los zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych – powiedział premier.

Lipiec 2019

Niepełnosprawni to grupa, która wymaga szczególnej troski, opieki i wsparcia całego społeczeństwa; zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie programu społecznego, który chociaż odrobinę pomoże w życiu osobom najbardziej poszkodowanym przez los – powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Powiększyliśmy środki dla osób niepełnosprawnych o 4 mld w czasach naszych rządów, przez poprzednie trzy lata. Teraz mamy kolejne 4 mld. Czy tego nie można określić jako “polityka wrażliwa społecznie“? (…) Czyż nie jest to najlepszy dowód na to, że jesteśmy wrażliwi na krzywdę, na los ludzi tak poszkodowanych bardzo ciężko przez wypadki, czasami od urodzenia”

Gratulujemy niepełnosprawnym, którzy uwierzyli partii rządzącej, że dotrzymuje obietnic i oddali na nią głos.

Listopad 2019.-

z Funduszu niepełnosprawnych będą finansowane trzynaste renty i emerytury, wraz z kosztami obsługi ich wypłat.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments