fbpx

PiS oszukuje wszystkich od lat! Tajemnica Kaczyńskiego


6 comments, 10
Subksrybuj nas na Google News

Marcin Przydacz, wiceszef polskiej dyplomacji na antenie telewizji wPolsce skrytykował Rosję za przetrzymywanie wraku prezydenckiego tupolewa, czym wywołał błyskawiczną odpowiedź z Moskwy. Okazuje się, że wina może leżeć po stronie polskiego rządu, który od lat nie reaguje na prośbę strony rosyjskiej o przesłanie stenogramów z rozmowy braci Kaczyńskich z feralnego 10 kwietnia. Prezes do dzisiaj oskarża poprzedni rząd PO-PSL o zdradę, insynuując, że brak zwrotu wraku to osobista odpowiedzialność Donalda Tuska, podczas gdy według Rosji – tylko jeden krok dzieli państwo polskie od odzyskania szczątków samolotu.

Czego boi się prezes Kaczyński? Co powiedział swojemu bratu w czasie ich ostatniej rozmowy? Czemu oskarża wszystkich, a nie potrafi odkryć swojej karty w tym sporze?

Zdaniem wiceszefa polskiej dyplomacji Rosja bezprawnie przetrzymuje wrak samolotu Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

Prezydencki TU-154M/screen

– Rosja nie wykonuje tu swoich obowiązków – nie odpowiada na apele społeczności międzynarodowej, po prostu nie przestrzega w tym zakresie także i zasad cywilizowanego świata – stwierdził na antenie wPolsce wiceminister Marcin Przydacz.

“Przekażcie stenogram, to oddamy wrak”

Z odpowiedzią pospieszyła polskiemu ministrowi rzeczniczka MSZ RosjiMaria Zacharowa

Rosja uważa, że “odniesienia warszawskich urzędników do prawa międzynarodowego są bezpodstawne”. Podkreśliła, że Rosja wielokrotnie była gotowa udostępnić fragmenty maszyny oraz że do tej pory rosyjska prokuratura nie otrzymała od strony polskiej stenogramu i nagrania rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z jego bratem Jarosławem, która odbyła się przed katastrofą.

Wrak TU-154M

– Prokuratura Generalna Rosji, w ramach wniosku o pomoc prawną, zwróciła się do strony polskiej z prośbą o przekazanie kopii stenogramu i fonogramu nagrania rozmowy telefonicznej Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z jego bratem, co miało miejsce tuż przed katastrofą samolotu. Odpowiedź nie została jeszcze otrzymana. Mamy nadzieję, że te materiały pomogą rzucić dodatkowe światło na okoliczności tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku – stwierdziła Zacharowa.

Rosja nie jest bez winy, ale tu Kaczyński robi wszystkich w bambuko

Sprawa wraku TU-154M od lat stanowi znaczącą oś sporu pomiędzy Polakami. Prezes Kaczyński przez 11 lat powtarzał, że winę za katastrofę według jego oceny ponosi źle prowadzone śledztwo za czasów Donalda Tuska. Tymczasem okazuje się prezes PiS wciąż nosi w sobie tajemnicę, z którą nie chce się z nikim podzielić. Potrafi tylko bezpodstawnie oskarżać powołując się na niespójne argumenty.

Wielu do dzisiaj w Polsce zarzuca Kaczyńskiemu, że to on nakazał Lechowi lądować (pomijając wszelkie procedury), lecz odpowiedź jest zawsze ta sama. To Donald Tusk i zła Platforma odpowiadają za katastrofę, w której zginęła elita państwa.

Panie Prezesie Kaczyński, ujawnij zapisy rozmowy z prezydentem, a pokażesz światu, że nie brałeś najmniejszego udziału w tej katastrofie! To tylko jeden, mały krok, a tak wielki dla naszej Ojczyzny!

Udostępnij dalej!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6 comments, 10

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
19
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
8
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
11
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
7
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
7
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wiera
wiera
1 rok temu

Jarek będzie jątrzył do konca swoich dni, bo kazdy to wie , że on nakazał lądować i jaka bybyła tragedia dla niego , ze jest jednak KAINEM . tyle szumu i miesięcznic aby zagłuszyć swoje sumienie i tyłki tych co pozwolili na lot.

Steve
Steve
1 rok temu

Na Smolensku i obiecaniu ze sprowadzą wrak,to wygrali wybory.Teraz tez trzymają ten temat do następnych wyborów i wtedy ogłoszą ze PiS się dogadał z Rosja i wrak Rosja już oddaje.No i w ten sposób znów wygrają wybory.

alejak.pl
alejak.pl
1 rok temu

A to ciekawe, ale czy prawdziwe?

Pupil
Pupil
Odpowiedź do  alejak.pl
1 rok temu

oczywiście że nie prawda.jarek przecież nie kłamie.

Sagas
Sagas
1 rok temu

Przecież Łukaszenka na pewno ma nagrania i jak się wpiurzy na PL to udostępni Putinowi, choć wiadomo że Putek też je posiada. Dla picu ogłosi to jakiś białoruski dziennik a batiuszka niby się zdenerwuje, zrobią show, komisje zagraniczne co potwierdzą że nagranie prawdziwe i wstyd dla jarka, hak amerykanie i np francuzi zbadają że nie ma pidróby

loolo
loolo
Odpowiedź do  Sagas
1 rok temu

stenogram znajduje sie w prokuraturze okregowej w warszawie i jet utajniony