fbpx

PiS robi z nas idiotów! To ma być strategia walki z Covid?!


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Nie milkną echa skandalicznego podejścia decydentów w kwestii taktyki dotyczącej koronawirusa. Ekipa będąca pod przewodnictwem Kaczyńskiego i Niedzielskiego, zdążyła zapisać się jako najbardziej skompromitowana w historii polskiej polityki zdrowotnej. Od czasu zakończenia II wojny światowej nie mieliśmy nad Wisłą ludzi tak skrajnie nieudolnych pod tym względem. Najdobitniej udowadniają to szokujące statystyki zgonów, na tle innych europejskich krajów wypadamy wręcz tragicznie. Nie ma co się dziwić – decydenci błądzą jak we mgle, ośmieszając się na każdym kroku. Podobnie było również dziś, rządzący przeszli samych siebie.

Jeźdźcy bez głowy.

W sieci pojawił się wczoraj generator obostrzeń, symbolizujący chaos i nieporadność ekipy z Nowogrodzkiej. To oczywiście przejaw błyskotliwego trollingu, choć może i nie do końca. Rzeczywistość przejawia się apokaliptycznie, tysiącom przedsiębiorców na pewno nie jest do śmiechu. “Hotele dostępne są dla urzędników, Wojciecha Cejrowskiego, wędrownych kuglarzy oraz studentów wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej” – to jeden z przykładów tego, co wolno w zależności od kliknięcia myszką. Żarty, żartami, ale przejdźmy do meritum. Na profilu Kancelarii Premiera pojawiła się grafika, która ma usprawiedliwiać podejmowane decyzje. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dotyczy ona symulacji w Chicago, obejmującej początek zeszłego roku!

Z przedstawionego przez rząd wykresu wynika, że najbardziej odpowiedzialne za szerzenie pandemii są restauracje i centra fitness. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że były one otwarte w czerwcu, lipcu, sierpniu i odnotowywano wtedy po 5-10 zgonów dziennie? Jakim cudem nikomu nie zapaliła się lampka, że coś się nie zgadza? Co ciekawe, grafika pomija całkowicie miejsca kultu religijnego i placówki edukacyjne. Prawdziwa tragedia zaczęła się w momencie, kiedy Niedzielski ograniczył dostępność do testów we wrześniu, jednocześnie otwierając szkoły. “Grabarz” piastujący stanowisko ministra zdrowia, wymyślił wtedy, że zrobienie testów przysługuje jedynie osobom z 4 objawami jednocześnie. Bez tego nie można było wykonać wymazu.

Chwilę później przełożyło się to na makabryczny wzrost śmiertelności, wykres wystrzelił prawie pionowo do góry. Wspomniane wcześniej restauracje i centra fitness nie miały z tym żadnego związku. To wszystko pokazuje, jak skrajnie niekompetentna i bezmyślna ekipa kieruje naszym krajem. Pomijając fakt, że nie przeprowadziliśmy żadnych swoich badań, już na chłopski rozum można ogarnąć, iż rządowy wykres nie ma żadnego sensu. Potwierdzają to również obserwacje z Niemiec, szczegóły poniżej. PiS uniemożliwia Polakom prowadzenie sportowego trybu życia, to skrajnie absurdalne, przecież dzięki temu buduje się odporność. Pytanie kiedy decydenci przestaną się kompromitować i pozwolą dać uczciwie zarabiać ludziom, którym zakazali pracować? A skoro im to uniemożliwiają, to niech, chociaż dadzą konkretne wsparcie finansowe, a nie ochłap! Nie wiecie, z czego to zrobić? Wystarczy przestać wspierać szczujnię z Woronicza, przedsiębiorcy zasługują na te pieniądze znacznie bardziej!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ