fbpx

PiS sromotnie przegrywa w Rzeszowie. Polityk opozycji liderem poparcia


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek mocno wyprzedza pozostałych kandydatów – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na Fijołka wskazało 41,9 proc. zapytanych, na drugą Ewę Leniart, wojewodę podkarpackiego i kandydatkę PiS, postawiło 24 proc. Wiceminister sprawiedliwości i nominat ustępującego prezydenta Marcin Warchoł uzyskał trzeci wynik i nie zawalczy o reelekcję w drugiej turze.

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 9 maja, z uwagi na rezygnację z urzędu prezydenta Tadeusza Ferenca.

Konrad Fijołek, lider sondażu

Z sondażu wynika, że na prowadzeniu jest kandydat opozycji (KO, PSL, Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica) Konrad Fijołek. Samorządowiec, wieloletni pracownik rzeszowskiego ratusza uzyskał 41,9 proc. wskazań, zdecydowanie wyprzedzając drugą w zestawieniu Ewę Leniart. Wojewoda podkarpacki, kandydatka PiS uzyskała 24 proc.

Marcin Warchoł, któremu poparcia udzielił ustępujący prezydent Rzeszowa nie wejdzie do drugiej tury. Wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski mógłby liczyć zaledwie na 16,6 proc. głosów.

Czwarte miejsce zajmuje ostatni z kandydatów na prezydenta, poseł Konfederacji Grzegorz Braun z wynikiem 11,2 proc.Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
powrót do przeszłości
powrót do przeszłości
8 miesięcy temu

jak sie ma złe prognozy ,to się opóźnia wybory,a może jakiś hak się znajdzie??