fbpx

PiS sromotnie przegrywa w Rzeszowie. Polityk opozycji liderem poparcia


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek mocno wyprzedza pozostałych kandydatów – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na Fijołka wskazało 41,9 proc. zapytanych, na drugą Ewę Leniart, wojewodę podkarpackiego i kandydatkę PiS, postawiło 24 proc. Wiceminister sprawiedliwości i nominat ustępującego prezydenta Marcin Warchoł uzyskał trzeci wynik i nie zawalczy o reelekcję w drugiej turze.

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się 9 maja, z uwagi na rezygnację z urzędu prezydenta Tadeusza Ferenca.

Konrad Fijołek, lider sondażu

Z sondażu wynika, że na prowadzeniu jest kandydat opozycji (KO, PSL, Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica) Konrad Fijołek. Samorządowiec, wieloletni pracownik rzeszowskiego ratusza uzyskał 41,9 proc. wskazań, zdecydowanie wyprzedzając drugą w zestawieniu Ewę Leniart. Wojewoda podkarpacki, kandydatka PiS uzyskała 24 proc.

Marcin Warchoł, któremu poparcia udzielił ustępujący prezydent Rzeszowa nie wejdzie do drugiej tury. Wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski mógłby liczyć zaledwie na 16,6 proc. głosów.

Czwarte miejsce zajmuje ostatni z kandydatów na prezydenta, poseł Konfederacji Grzegorz Braun z wynikiem 11,2 proc.Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
powrót do przeszłości
powrót do przeszłości
16 dni temu

jak sie ma złe prognozy ,to się opóźnia wybory,a może jakiś hak się znajdzie??