fbpx

Płk. Mazguła wściekły na Terleckiego. “Wynoś się chamie – Jaki parlament, taki cham” [VIDEO]


Subksrybuj nas na Google News

Pułkownik Adam Mazguła zareagował na publiczne wypowiedzi Ryszarda Terleckiego z ostatnich dni. Szef klubu PiS zaatakował 4 czerwca na Twitterze prezydent elekt Białorusi Swiatłanę Cichanouską. Wojskowy w swoim felietonie nie przebiera w słowach.

– Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał w piątek na Twitterze Terlecki.

Słowa posła PiS-u spotkały się z powszechną krytyką – nawet ze strony polityków Porozumienia.

Lewica i Polska 2050 złożyły w Sejm wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

– PiS może mieć kłopot z obroną Terleckiego podczas głosowania nad jego odwołaniem. Los tego dziwnego marszałka jest teraz w rękach małych koalicjantów PiS-u, których ostatnio obrażał i lekceważył – komentuje Grzegorz Furgo z Kancelarii Senatu.

Terlecki pod sąd!

W mocnych słowach do wicemarszałka Sejmu zwrócił się za pośrednictwem Facebooka Adam Mazguła. Emerytowany pułkownik przekonuje, że Terlecki w przyszłości trafi pod sąd.

 PiS buduje podziały, szczuje na wszystko co normalne i demokratyczne. Tak rujnuje zaufanie społeczne, solidarność narodową i pozycję Polski w świecie. Zasługi są tu tylko dla reżimów wstydu świata. Dlatego wynoś się PiS-chamie. Dla ciebie jest tylko jedna droga, poprzez Art. 129 Kodeksu karnego – Zdrada dyplomatyczna.
„Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Dlatego zrób to, co czynią ludzie honoru, albo wynoś się w niebyt skandalisto i PiS-chamie. Przynajmniej do czasu osądzenia twoich czynów przez niezależny od PiS-reżimu sąd – zwraca się wojskowy do Terleckiego.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments