fbpx

Polska zaoferuje Ukrainie amunicję obronną


Subksrybuj nas na Google News

Polska zaoferuje Ukrainie amunicję obronną po konsultacjach z prezydentem Andrzejem Dudą – poinformował szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN).

Stosowne porozumienie ze stroną ukraińską finalizuje polski minister obrony Paweł Soloch – poinformował na poniedziałkowym briefingu.

Prezydent Polski Andrzej Duda odbył niedawno rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zeleńskim w obliczu rosnącego napięcia związanego z rosyjską ekspansją wojskową na granicy z tym krajem.

Soloch powiedział w poniedziałek, że Duda odbył też serię spotkań z urzędnikami państwowymi i szefami służb specjalnych, a także rozmowy z premierem na temat pomocy Ukrainie w obliczu obaw przed ewentualną inwazją Rosji.

“Prezydent, po konsultacjach z prezydentem Zeleńskim i rządem, poparł pomysł udzielenia Ukrainie wsparcia militarnego” – powiedział Soloch.

Dodał, że zapadła decyzja o wysłaniu na Ukrainę amunicji, “która ma służyć do obrony, a nie do ataku”.

Soloch powiedział, że Polska jest gotowa “w każdej chwili” przekazać Ukrainie “kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji obronnej”, dodając, że sprawa leży teraz po stronie Ukrainy i że Kijów otrzymał ofertę, a Warszawa czeka na odpowiedź.

Powiedział, że Duda i Zelenski rozmawiali o “każdym rodzaju” pomocy dla Ukrainy, w tym o wsparciu politycznym. “To, co najbardziej interesuje Ukrainę, to jednolite stanowisko państw zachodnich, państw natowskich, oczywiście przekładające się później na wymiar materialny, nawet w postaci pomocy wojskowej” – powiedział Soloch.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments