fbpx

Portal ujawnia. Obajtek chciał “pałacowego przewrotu”. Zemsta Morawieckiego okazała się słodka


W połowie stycznia 2021 doszło do próby odwołania Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera. Rekomendację miał mu cofnąć Komitet Polityczny – specjalne ciało w PiS, które liczyło wówczas 12 polityków tej partii, odpowiedni punkt był już programie posiedzenia KP – ustalił portal Wieści24.pl.

Powołanie na Prezesa Rady Ministrów miał otrzymać szef PKN Orlen Daniel Obajtek lub minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Przewrót w ostatniej chwili zablokowała tajna rozmowa Morawieckiego z Kaczyńskim. Nie wiadomo jakich argumentów użył obecny premier.

W odpowiedzi na próbę „pałacowego przewrotu” tak skonstruowano liczbę członków Komitetu Politycznego, aby Morawiecki miał dalsze poparcie i mógł dalej piastować fotel premiera.

Marcowa “afera Obajtkowa”, czyli pojawienie się kompromitujących Daniela Obajtka materiałów w mediach, jest w PiS nazywane „zemstą Morawieckiego” za próbę odsunięcia od władzy – podaje serwis Wieści24.

Według informatorów portalu, Daniel Obajtek jest przekonany, że materiały na niego zostały wypuszczone przez tajne służby podległe właśnie Morawieckiemu.

W PiS uważa się, że latem nastąpi „dogrywka”. Morawiecki ma mieć kłopoty za sprawą taśm ze słynnej afery z 2014 r., które jeszcze nie zostały opublikowane, a których kompromitującą dla szefa rządu treść opisywali nagrywający kelnerzy w zeznaniach.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments