fbpx

Poseł lewicy złożył do ZUS-u wniosek o dopłatę do 500+ Urzędniczki w szoku. Pobierz druk u nas, złóż wniosek


2 Udostępnienia
pixabay
Subksrybuj nas na Google News

Nie tak dawno temu pisaliśmy o dyskusji jaka rozgorzała po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zapisku, iż życie człowieka zaczyna się od chwili poczęcia. Jak słusznie zauważył m. innymi poseł na Sejm Marek Rutka w obecnym stanie prawnym zasadnym jest więc wnioskowanie o wyrównanie z programu socjalnego. Zdaniem polityka, aktualna zmiana regulacji prawnych nakłada na organy państwowe obowiązek finansowania życia dziecka, także w na początkowym etapie jego rozwoju.

Polityk lewicy złożył wniosek w oddziale ZUS-u

Według dr. Marka Rurki jego nowo narodzonej córce również przysługuje socjalny przywilej, w związku z czym złożył stosowne dokumenty we właściwej miejscowo placówce.

“Wniosek swój motywuję,opublikowanym uzasadnieniem do/w wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w brzmieniu: (str.140)…Życie ludzkie, byt człowieka zaczyna się w chwili poczęcia, nawet jeżeli w pewnej fazie rozwoju zależy od życia matki, organizmu matki, dziecko poczęte nie może być traktowane jedynie jako “fragment” organizmu matki , jest bytem, przedmiotem odrębnym wobec matki”. – pisze Marek Rutka

Z racji wielu zapytań o treść wniosku, od osób które chcą składać podobne w imieniu swoich dzieci, poseł podzielił się jego treścią, zamieszczając zdjęcie dokumentu na swoim profilu społecznościowym. Polityk nie musiał długo czekać na odzew. Wszystko wskazuje na to, że w ślad za nim pójdzie wielu przyszłych rodziców. W komentarzach nie zabrakło też jednak głosów krytyki. Polityk był posądzany między innymi o “granie swoją córką”. Marek Rutka tłumaczy, że działa w słusznej sprawie, walcząc o zdrowie kobiet i dzieci, które cytując posła “przychodzą chciane na świat”.

Marek Rutka rzuca nowe światło na sprawę

W rozmowe z dziennikarką “Na Temat”, polityk przekonuje, że chciał zainspirować i zwrócić uwagę opinii publicznej, na wymiar ideologiczny tego uzasadnienia. Nikt nie brał bowiem pod uwagę również wymiaru finansowego, jaki może ono mieć dla budżetu państwa.

A do tego doszła kwestia dziedziczenia, które następuje z chwilą urodzenia się dziecka. Natomiast w tym momencie albo w sytuacjach spornych, niektórzy prawnicy będą powoływać się na uzasadnienie do orzeczenia tzw. Trybunału Konstytucyjnego, że płód,a zdolność do dziedziczenia, bo jest człowiekiem – dodał Marek Rutka.

Pracownice ZUS-u, choć nie kryły zdziwienia, po chwili przyznały rację nietypowemu wnioskodawcy. Ich zdaniem złożenie powyższego pisma w związku ze zmianą dotychczasowych regulacji prawnych w zakresie aborcji i ochrony życia poczętego, jest z punktu widzenia urzędnika – uzasadnione. Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika że Gdynianie szturmem ruszą w ślad za Panem Markiem. Do ZUS-u wpłynęło już kilkanaście podobnych pism. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój sytuacji!

Dziękujemy że przeczytałeś nasz artykuł do końca. Jeżeli chcesz być na bieżąco i interesują Cię najświeższe informacje z kraju i ze świata koniecznie polub nas na facebooku !

Pobierz druk – złóż wniosek

Czytaj dalej i komentuj


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments