fbpx

Rekordowe zarobki Kaczyńskiego


Subksrybuj nas na Google News

Donald Tusk osiągnął właśnie wiek emerytalny, co wywołało wielkie poruszenie po prawej stronie polityki. Media pisowskie wszelkiej maści co chwile publikują artykuły i materiały o imponującej kwocie emerytury, jaką będzie pobierał z ZUS przewodniczący PO. Robią wszystko by zdyskredytować Donalda Tuska, sugerując, że dorobił się na kłamstwie i oszustwie, dzięki czemu jest “najbogatszym emerytem w Polsce”. Tymczasem gdy przyjrzymy się zarobkom prezesa Jarosława Kaczyńskiego, okazuje się, że w rzeczywistości przewyższają one miesięczne uposażenie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

W urodziny Tuska, czyli w dzień, w którym nabył prawa do emerytury TVP i inne pis-owskie magazyny publikowały jak “na sraczkę” artykuły u Tusku co 10 min. Treść właściwie zawsze ta sama. “Tusk zdradził, Tusk ukradł, Tusk zawłaszczył, Tusk zepsuł”, a ostatecznie stał się najbogatszym emerytem w Polsce. PiS-owski aparat nie może znieść faktu, że Tusk wypracował swoje lata zwyczajnie uczciwie. Tymczasem, gdy przyjrzymy się zarobkom prezesa “jedynie słusznej partii” okazuje się, że zarabia on znacznie więcej od byłego premiera oraz posiada wiele przywilejów, o których Tusk może tylko pomarzyć! Ponadto warto zauważyć, że Kaczyński żyje sam dla siebie, a lider Platformy ma żonę, dzieci i wnuki, którym jak nie jednokrotnie powtarzał, “nieba by uchylił”.

Spójrzmy zatem na zarobki miesięczne Jarosława Kaczyńskiego:

  • 7 100,00 – emerytura
  • 14 279,00 – pensja wicepremiera
  • 4008,00 – dodatek funkcyjny
  • 4008,00 – dieta parlamentarna
  • 17 200,00 – ryczałt na prowadzenie biura poselskiego
  • ??? – służbowe auto z kierowcą oraz ochrona – tu kwoty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie

Oznacza to, że postać Jarosława Kaczyńskiego kosztuje podatników 47 045,00 miesięcznie, nie uwzględniając kosztów “secret service” prezesa. Mało?

https://twitter.com/Sylwia12674017/status/1518171352943013889

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polski klepacz biedy za 1000zł
Polski klepacz biedy za 1000zł
2 lat temu

Sam bym nie wymyślił określenia Polskie obozy zagłady. Ale tak właśnie się czuję niezaleznie kto by nie rządził moj dochód wynosi dwa razy mniej niż państwo utrzymuje więźniów i kryminalistów. W tym absolutnie nie stać mnie na obiady. Dopóki ojciec żył jakoś się dało klepać biedę. Niestety obostrzenia i brak pomocy medycznej w krytycznej sytuacji spowodowały śmierć tego zacnego człowieka. Przysięgłem na jego grobie, że do końca życia będę życzył śmierci PIS i nienawidził ich do ostatniego tchu. Tak mi dopomóż Bóg. Precz z PIS przez z komuną

Syn
Syn
Odpowiedź do  Polski klepacz biedy za 1000zł
2 lat temu

Mój ojciec ma 1234 zł emerytury i 326 zł płaci za leki. A ten skorwiel nie wie co z pieniędzmi robić . Obyś zdechł przebrzydły jadowity karle.

polityk amator
polityk amator
Odpowiedź do  Syn
2 lat temu

Szczerze współczuję bo takich ludzi oszukanych przez system jest najwięcej, ale zamiast dobrostanu lawinowo powiększa się szara strefa. To są zapewne efekty okradania i mordowania masowo ludzi starszych i przewlekle chorych. Jak również obostrzenia sanitarne i wiele innych absurdów. To co mogli by otrzymać emeryci renciści czyli zwiększenie niskich rent i emerytur dwa razy. O tym pisałem już przed przekrętem covid a teraz szaleje inflacja kryzys wojna i wszystko idzie praktycznie na służby mundurowe a to dlatego że rząd chce ustawy finansowania zbrojeń poza kontrolą, czyli nieważne ile to będzie kosztować budżet to jest najważniejsze aż tak bardzo że nawet… Czytaj więcej »