fbpx

Polska rozpoczyna prace nad wartym 400 MILIONÓW dolarów murem granicznym


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Budowa wzbudziła obawy dotyczące praw człowieka, tematu w jaki sposób migranci z Afganistanu będą mogli ubiegać się o azyl, a także obawy o środowisko naturalne, dotyczące wpływu na dziką przyrodę wzdłuż w większości zalesionej granicy.

“Naszym zamiarem jest, aby szkody były jak najmniejsze” – powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka straży granicznej Anna Michalska.

“Wycinka drzew będzie ograniczona do niezbędnego minimum. Sam mur będzie budowany wzdłuż drogi granicznej” – powiedziała, dodając, że wykonawcy będą korzystać tylko z istniejących dróg.

Tysiące uchodźców i migrantów – głównie z Bliskiego Wschodu – przekroczyło lub próbowało przekroczyć granicę z Białorusi do Polski w zeszłym roku.

Zachód winą za ten napływ obarczył białoruski rząd, który zachęcał potencjalnych azylantów do przylotu na Białoruś, obiecując im “łatwą podróż” pieszo do Unii Europejskiej.

Polska nazwała kryzys “hybrydowym” atakiem ze strony Białorusi i jej głównego sojusznika Rosji, odnosząc się do rodzaju działań wojennych wykorzystujących taktykę niewojskową.

Białoruś zaprzeczyła temu i oskarżyła Polskę o niehumanitarne traktowanie uchodźców.

Od tego czasu repatriowała tysiące osób do Iraku – głównego kraju pochodzenia.

W szczytowym momencie kryzysu, w zeszłym roku, Polska wysłała na granicę tysiące żołnierzy i policjantów, aby wzmocnić patrole straży granicznej.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments