fbpx

Rydzyk żebrze o pieniądze i pluje na Jurka Owsiaka! “Zostańcie moimi mecenasami”


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Tadeusz Rydzyk potrzebuje jeszcze więcej pieniędzy! Na antenie swojej rozgłośni w “Aktualnościach dnia” postanowił wygłosić apel do swoich oddanych owieczek o to by wyrzekali się swoich dóbr na rzecz jego działalności, gdyż jak twierdzi chce walczyć z rewolucją kulturalną i seksualną w Polsce. W swoim apelu zachęca opętanych wiernych do tego, by namawiali bogatych ludzi i firmy do wpłat na jego rzecz. Większość internautów wyraża swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych.

Padre w swoim wywodzie podkreślił, że wychowanie i wykształcenie odgrywa kluczową rolę w tym, jak wygląda nie tylko dorosłe życie, ale i przyszłość całej Polski. Stwierdził, że jego uczelnia to najlepszy możliwy wybór w dobie, gdy inne uczelnie poddają się wpływom “marksizmu”.

Jurek Owsiak, Tadeusz Rydzyk

Polacy uwalniali się z marksizmu i w dużej mierze nam to się udało, jakkolwiek niezupełnie, bo ten marksizm w Polsce też się przebrał. To jest przebieraniec w Polsce – podkreślał o. Rydzyk na antenie “Radia Maryja”.

Dajcie mi. Żryjcie gruz, ale ja muszę mieć dużo

Jako skutki działania “marksizmu w Europie” Rydzyk wskazał m.in. rewolucję seksualną czy kulturową. Nie zabrakło również aluzji do Jerzego Owsiaka i jego słynnego hasła “róbta, co chceta”.

– Nie mówi się o tym, ale widzimy skutki tego. Ten marksizm w Europie to m.in. rewolucja 1968, rewolucja kulturowa, rewolucja seksualna, “róbta, co chceta” – ostrzegał.

Zostańcie moimi mecenasami

Ojciec Rydzyk zaapelował do osób wierzących, aby nie szczędziły środków na rzecz WSKSiM, stając się tym samym “mecenasami”. Polecił też, aby osoby, które nie mogą pozwolić sobie na udzielenie podobnego wsparcia, namówiły do tego bardziej zamożnych znajomych czy firmy. Dowodził, że toruńska uczelnia, jako prywatny obiekt, nie może liczyć na wsparcie ze strony państwa.

– Nasza uczelnia nie ma dotacji rządowych, tak jak uniwersytety państwowe. Nie mamy tego. Uczelnia kosztuje (…). Jeżeli jesteś Polakiem, katolikiem, zależy ci na przyszłości Polski, chcesz zrobić coś dobrego – zostań mecenasem naszej uczelni, pomagaj finansowo. (…) Mecenat – prosimy was o to. Może znacie jakieś firmy, może w twojej rodzinie jest ktoś itd. – apelował o. Rydzyk na antenie Radia Maryja.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oczywista rzeczywistość ?
oczywista rzeczywistość ?
2 lat temu

sekta rydzowa nie uznaje decyzji papieskich !tworz legiony Maryi, Chrystusa,króla itp,itd.niedługo chyba zaczną się zbroić w kosy na sztorc i ruszą na drugi sort…..?