fbpx

Senator Jackowski nie zostawia na PiS suchej nitki. “Odeszliśmy od swojego programu”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Senator PiS Jan Maria Jackowski był gościem czwartkowego programu “Onet Rano”. W swojej wypowiedzi po raz kolejny sprzeciwił się działaniom swojej partii. – Te pieniądze są potrzebne Polsce, ale trzeba zapoznać się ze szczegółami tej ratyfikacji – stwierdził.

– Uważam, że PiS odeszło od swojego programu, ponieważ mieliśmy w nim zapisane, że opowiadamy się za koncepcją Europy ojczyzn i jesteśmy przeciwni federalizacji. Przyjmując ten mechanizm, de facto mamy krok milowy na tej drodze – dodał Jackowski.

Jackowski głosem Zbigniewa Ziobro

– Zgadzam się, że ten plan potrzebuje szerszej dyskusji. Uważam, że to, co zrobiono w Sejmie trochę przypominało Sejm niemy z 1 lutego 1717 r. Był to jednodniowy Sejm, kiedy posłów nie dopuszczono do głosów. Nie chcę wracać do historii, ale uważam, że przy tak ważnej ustawie, która z jednej strony przekazuje część suwerenności władz RP do organizacji międzynarodowej i wiążę się z zaciągnięciem ogromnych zobowiązań finansowych, powinna się odbyć merytoryczna dyskusja. Senat jest taką przestrzenią do dyskusji. To nie jest darmowy lunch. Będziemy to spłacać do 2058 r. – komentował

– Nie poparłem wniosku grupy senatorów, którzy domagali się, aby ratyfikację przeprowadzić na najbliższym posiedzeniu. Uważam, że ta sprawa powinna być przedmiotem wnikliwej analizy. Mamy do czynienia z mechanizmem, który w gruncie rzeczy przekazuje możliwość nakładania na Polskę podatków przez KE i jest mechanizmem uwspólnotownienia długu, który to mechanizm wymaga szczegółowego omówienia – mówił.

– Te pieniądze są potrzebne Polsce, ale trzeba zapoznać się ze szczegółami tej ratyfikacji – podkreślił senator PiS.

– Uważam, że PiS odeszło od swojego programu, ponieważ mieliśmy w nim zapisane, że opowiadamy się za koncepcją Europy ojczyzn i jesteśmy przeciwni federalizacji. Przyjmując ten mechanizm, de facto mamy krok milowy na tej drodze (…) Nie przypominam sobie, żeby PiS zmieniło program w tym zakresie – powiedział Jackowski.

– Nie poprę tego planu. Mogę to zadeklarować. Natomiast jak szczegółowo będę głosował, to już będę uzasadniał w Senacie. Jest przedwcześnie, żebym na ten temat się wypowiedział. Poczekajmy ze spokojem na rozwój wydarzeń – dodał.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nowy
Nowy
8 miesięcy temu

Panie Jackowski – należy się Panu pełen szacunek. Wszystko trzeba przeanalizować a nie pisać na kolanie i przepychać w Sejmie .