fbpx

Skandalicznie niska kara dla policjanta, który pałował manifestantów metalową pałką


2 comments, 3 Udostępnienia

Wobec policjanta antyterrorysty z BOA za użycie pałki teleskopowej na bezbronnych manifestantach, wszczęto zostało postępowanie dyscyplinarne. Na zarejestrowanych filmach widać jak grupa policjantów agresywnie zachowywała się w stosunku do demonstrantów. Wśród nich jeden wypełniał swoje obowiązki z wyjątkową nadgorliwością. Jaka spotka kara funkcjonariusza, który przysięgał chronić obywateli?

Słowa kontra pałki

19 listopada 2020 roku zapisze się jako czarny dzień w historii polskiej policji. W Warszawie na placu Powstańców Warszawy zgromadziło się kilkaset osób, w większości młodzież wspierająca postulaty Strajku Kobiet. Nie byli uzbrojeni, ich jedyną bronią były głośno wykrzyczane postulaty. Jak donosiła ówcześnie Wyborcza to Jarosław Kaczyński był zwolennikiem ostrego rozwiązania olbrzymich manifestacji.

Kara niska, bo -“Policjant nie trafił”

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasady policjant ten usłyszał dwa zarzuty dyscyplinarne, ale niezwiązane z biciem ludzi. Policja twierdzi, że funkcjonariusz nikogo nie uderzył, bo nie trafił. Odpowie tylko za:

  1. Brak opaski Policja
  2. Za niepoinformowanie przełożonego o użyciu pałki.

Jak widać z powyższego nagrania, policja musiała oglądać jakiś inny film. Na tym zarejestrowanym przez Wojciecha Ciejkę jak i na kilku innych widać jak nadgorliwy funkcjonariusz uderza ludzi na oślep i widać, że robi to z pełną premedytacją. Widać również co najmniej jedną osobę, która upada na chodnik po tej serii ciosów. Dziwi też fakt, dlaczego w takim razie za powyższe wykroczenia ukarany ma być tylko jeden policjant, takich funkcjonariuszy z pałkami bez opasek było co najmniej kilkunastu.

Postępowanie ma się zakończyć rozmową dyscyplinującą.

Karą dla nadgorliwego funkcjonariusza ma być rozmowa dyscyplinująca, powtarzam to, ponieważ to oznacza kolejny czarny dzień w historii wymiaru sprawiedliwości. Samo postępowanie trwa już od ponad pół roku. Wygląda na to, że prokuratura odmówi wszczęcia śledztwa.

Kolejny film zarejestrowany przez Oko.press, na którym widać jak nadgorliwiec zdaniem śledczych “nie trafia”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
życie
życie
1 rok temu

miał rozkaz bic! więc jak można karać za wypełnienie rozkazu? najwyżej dać nagrodę …

Youlek
Youlek
Odpowiedź do  życie
1 rok temu

Hitlerowcy też tylko wykonywali rozkazy.