fbpx

Sobota dla Kamila Stocha. Polak drugi w Klingenthal. Oba konkursy dla Norwega

1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Polscy skoczkowie wciąż w czołówce światowej. Sezon ten jednak łaskawy głównie dla Norwegów. Po raz kolejny zwyciężył Halvor Egner Granerud. Wygrał obydwa konkursy w Klingenthal. Tylko 6 lutego 2021 roku był Polak na podium. To Kamil Stoch, który w sobotę zajął 2 miejsce.

Pierwsza sobotnia seria szczęśliwa dla biało-czerwonych.

Początek konkursu dawał nadzieję na zwycięstwo reprezentanta Polski. Zwyciężył jednak Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch uzyskał odległość 138,5 metra. Po pierwszej serii zajmował 2 miejsce. Tracił tylko 2,1 punktu do prowadzącego Norwega. Na 4 miejscu uplasował się Dawid Kubacki. Na 5 miejscu był Piotr Żyła. Klemens Murańka po pierwszej serii był na 21 miejscu. Jakub Wolny zajmował z kolei 23 miejsce. Andrzej Stękała zaś był na 26 miejscu. Do finałowej serii z Polaków nie zakwalifikował się jedynie Tomasz Pilch. Skok na 119 metrów dał mu 43 miejsce.

Kamil Stoch ostatecznie na 2 miejscu. Sobota udana dla Polaków.

Kamil Stoch zajął 2 miejsce. W drugiej serii skoczył na 134 metry. Miejsce 1 zajął dominujący w tym sezonie Norweg Halvor Egner Granerud. Oddał skoki na 140,5 i 141,5 metra. Na pozycji 3 znalazł się debiutujący na podium Słoweniec. Bor Pavlovcic skoczył na 137,5 metra w pierwszej serii i 142,5 metra w drugiej. Piotr Żyła znalazł się na 4 miejscu. Dawid Kubacki zajął 6 miejsce. Jakub Wolny wskoczył na 14 miejsce. Andrzej Stękała zakończył konkurs na 21 miejscu. Klemens Murańka niestety spadł na „ostatnie z punktowanych” 30 miejsce.

Niedziela nie najlepsza dla biało-czerwonych. Kamil Stoch dopiero na 6 miejscu. Debiutujący Słoweniec pnie się w górę.

Niedzielny konkurs w Klingenthal nie był już tak dobry dla Polski. Ponownie najlepiej wypadł z biało-czerwonych Kamil Stoch. Skoki na 138 i 137 metrów dały mu dopiero 6 miejsce. Miejsce 7 zajął Dawid Kubacki. Awansował po pierwszej serii na nie dzięki udanemu skokowi na 146 metrów. Ponownie wygrał konkurs Halvor Egner Granerud. Odniósł w tym sezonie już dziesiątą wygraną. Po pierwszej serii prowadził Markus Eisenbichler. Niemiec ostatecznie zakończył konkurs na 3 miejscu. Bor Pavlovcic tym razem zajął na 2 miejscu. Jeszcze w tym sezonie można się spodziewać jego pierwszej wygranej w konkursie.

Halvor Egner Granerud dominuje. Polacy nie odstają.

Norweg Halvor Egner Granerud prowadzi z dużą przewagą nad rywalami. W Klasyfikacji Generalnej zgromadził aż 1406 punktów. Za nim jest Markus Eisenbichler. Niemiec ma 977 punktów. Na miejscu 3 jest Kamil Stoch. Polak ma 845 punktów. Jest w stanie dogonić Niemca. Lidera dogonić jednak będzie bardzo trudno. Piotr Żyła jest na 4 miejscu. Norweg Robert Johansson na 5. Na miejscu 6 znajduje się Dawida Kubackiego. Kolejny z Polaków, Andrzej Stękała, obecnie znajduje się na 15 miejscu.

Więcej na: Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata