fbpx

Terlecki: Raport NIK to kompromitacja, przygotowana na gazetkach opozycyjnych. Czy Morawiecki poda się do dymisji? – pytają media


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marszałek Terlecki nie widzi powodów, aby premier Morawiecki podawał się do dymisji. “A czemu” – odpowiada. Ponad siedemdziesiąt pięć milionów zostało wydane na podstawie błędnych decyzji, ale marszałek Sejmu nie widzi problemu.

Problem jednak jest, bo natychmiast zwołane spotkanie w siedzibie PiS, świadczy o lekkiej panice. Fałszywe powiadomienia o bombach, najazdy służb na Banasia i jego rodzinę, ostatni z nich dziś rano pod pretekstem sprawdzenia zdrowia psychicznego syna prezesa NIK . To wszystko nie oznacza oazy spokoju w szeregach dobrej zmiany.

Na 17:00 zjechały wszystkie najważniejsze głowy w PiS. Pojawili się między innymi oprócz premiera Morawieckiego, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wiceprezes PiS i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz obecny szef MON Mariusz Błaszczak.

Terlecki najważniejszym consigliere

To mógł być wynik wcześniejszych konsultacji z naczelnikiem Kaczyńskim. Około 14:00 do siedziby PiS przyjechał jeden z najbardziej zaufanych prezesa vice marszałek Ryszard Terlecki. Na pytania dziennikarzy co sądzi po tym co dziś przedstawił w raporcie NIK Marian Banaś odpowiedział –

“To jakaś kompromitacja NIK-u”. – NIK nie może się opierać na jakichś gazetkach opozycyjnych. To sytuacja, w której władze państwa musiały podejmować decyzje związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastającą wtedy pandemią. Wymagało to nadzwyczajnych działań – opisał.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments