fbpx

Terlecki spotkał się z Ciechanouską. Przeprosił? Brak komunikatu to objaw lekceważenia społeczeństwa


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marek Pęk (PiS) opublikował na Twitterze informację razem ze zdjęciem białoruskiej opozycjonistki w towarzystwie między innymi wicemarszałka Terleckiego.

Terlecki miał za złe Ciechanouskiej, że przyjęła zaproszenie od Trzaskowskiego. Kazał jej szukać pomocy w Moskwie. Szef klubu PiS napisał na Twitterze:

“Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. Zachował się jak obrażony chłopiec w piaskownicy, któremu odebrano zabawki i powiedziano, że nie może się razem bawić. Swojego zachowania nie ocenił nagannie, wręcz z całą stanowczością stwierdził, że przepraszać nie będzie.

W takim razie, po co spotykał się dziś z białoruską opozycjonistką? To może wiedzieć tylko Jarosław Kaczyński, bez którego woli mało co mogą robić jego podwładni. PiS traktuje polskie państwo jak prywatny folwark. Spotkania wice marszałka sejmu nie są spotkaniami prywatnymi, a szczególnie te które dotyczą spotkań międzynarodowych.

Ta sytuacja jest o tyle dziwna, że kilka dni temu napisał list do Ciechanouskiej, w którym w swoim stylu tłumaczył swoje mało dyplomatyczne zachowanie.

Oświadczył w nim, że nie dziwi się jej spotkaniom z opozycją, ale “chciałby, żeby przyjmując zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji, miała świadomość, że staje po jednej stronie politycznego sporu”.

“Wydaje mi się jednak, że z braku rzetelnej wiedzy źle przysłużyła się pani sprawie białoruskiej w Polsce, afiszując się z politykami partii, która sześciokrotnie przegrała wybory (dwa razy prezydenckie, dwa razy parlamentarne, samorządowe oraz europejskie), a tym bardziej deklarując udział w ich politycznym, antyrządowym przedsięwzięciu. Tym samym zraziła pani znaczną część Polaków do wspierania pani jako białoruskiego prezydenta-elekta” – napisał wicemarszałek.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
człowiek z miasta
człowiek z miasta
7 miesięcy temu

pis podzielił Polaków jak rzeźnik świnię.albo barana na pól. wieś _ ciemnota pisoesko kościelna a miasta gdzie widač przejaśnienia