fbpx

„To jakiś absurd!” – Prokuratura sprawdza, czy słowa papieża obraziły uczucia religijne Polaków


6
Subksrybuj nas na Google News

Warszawska prokuratura bada, czy słowa papieża, a dokładnie – „Bóg kocha Cię takiego, jakim jesteś”, umieszczone na tęczowej fladze obrażają uczucia religijne. Tak abstrakcyjna sytuacja wywołała falę komentarzy, a prokuratura znów stała się obiektem żartów.

Prokuratura nie kocha wszystkich

W ostatnich dniach, głośna stała się sprawa dwóch mężczyzn, którzy umieścili na tęczowym transparencie słowa papieża Franciszka. Słowa te, papież wypowiedział do Juana Carlosa Cruza – osoby homoseksualnej i ofiary molestowania ze strony księdza. Wydawałoby się, ze umieszczenie cytatu na tęczowej fladze nie jest niczym nadzwyczajnym i przejdzie bez większego echa. Jednak nie w Polsce. Kogoś najwyraźniej transparent uraził, pojawiło się doniesienie do prokuratury. Zachowanie podejrzanych, rzekomo skutkowało obrazą uczuć religijnych. Jak donosi “Dziennik Zachodni”, od kilku dni możemy znaleźć w Internecie dokument z uzasadnieniem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście:

Prokuratura znów traci w oczach Polaków

Sytuacja wywołała oczywiście falę komentarzy – niepochlebnych względem prokuratury. Pojawiły się także liczne żarty i memy, podważające zasadność prowadzonego śledztwa. W “Wyborczej” możemy znaleźć także komentarz mecenasa Michała Wawrykiewicza z inicjatywy „Wolne Sądy”:

To nie tylko przesada. To jakiś absurd! Prokuratura próbuje nadać cechy kryminalne zupełnie niewinnej, w żaden sposób nieobraźliwej manifestacji poglądów, szukając w tym celu jakiegoś ideologicznego uzasadnienia.

Coraz więcej osób poddaje także w wątpliwość sens przepisu o „obrazie uczuć religijnych”, zwłaszcza jeśli otwiera furtkę do tego typu nadużyć. Możemy przy okazji przyjrzeć się przepisowi – mówi, o publicznym znieważeniu przedmiotu czci religijnej lub miejsca wykonywania obrzędów. Nietrudno samemu sobie odpowiedzieć, czy słowa papieża umieszczone na tęczowej fladze były którymkolwiek z nich.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ