fbpx

W PiS puszczają nerwy. Terlecki idzie na całość atakuje Gowina.


Subksrybuj nas na Google News

Gra o wszystko być może rozpocznie się od przyszłego tygodnia. Przecieki mówią, że partie opozycyjne dogadają się z Gowinem.

Jeżeli w partii Jarosława Gowina politycy zauważą nadchodzący nowy podział, wszystko może się ułożyć nie nie pomyśli Kaczyńskiego. Pamiętamy fiasko rozmów w senacie i wysokości ewentualnych profitów za przejście, które nic nie wskórały. Dla niektórych to może być szansa na unikniecie odpowiedzialności, jakie zapowiada opozycja po przejęciu władzy.

Niezależnie od tego, co zrobi Gowin, będzie w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli nie przyjmie takiej propozycji, to opozycja będzie miała pretekst żeby z nim nie rozmawiać – mówi w rozmowie z portalem wpolityce.pl jak zwykle anonimowy rozmówca.

Panika w Pisie. To zamach stanu. “Antypolska zmowa” Libicki -“PiS będzie chciał wprowadzić stan wyjątkowy”. Raz zdobytej władzy szybko nie oddadzą.

Do tej pory ambicje Jarosława Gowina nie przeszkadzały najbardziej zaufanemu politykowi Jarosława Kaczyńskiego

Dziś jednak wicemarszałek sejmu zmienia zdanie i pisze ;

Elżbieta Witek jest marszałkiem Sejmu, a Jarosław Gowin aktualnie szeregowym posłem. Jeżeli ktoś w tzw. Porozumieniu uważa, że dla czyichś chorych ambicji Prawo i Sprawiedliwość zgodzi się na jakiekolwiek zmiany, to się myli.

Media narodowe mówią o intrydze Gowina, antypolskiej zmowie

Wcześniej senator Jan Filip Libicki zamieścił na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że w Sejmie powstała nowa większość, która będzie chciała doprowadzić do przełożenia majowych wyborów prezydenckich. W ocenie Libickiego, jeśli opozycja utrzyma swoją większość, wówczas będzie można odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Polityk PiS mógłby jego zdaniem zastąpić były już wicepremier Jarosław Gowin.

I tak i nie. Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam

Polityk Porozumienia Kamil Bortniczuk podkreślił, że „nie ma wątpliwości, że Jarosław Gowin byłby świetnym Marszałkiem Sejmu, jednak polityka to nie zabawa, a Rzeczpospolita to nie zabawka, aby w tak trudnym czasie bawić się w rozgrywki personalne”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments