fbpx

Giertych apeluje aby rząd “przyznał się, że brak jest środków w budżecie na dalsze zamrożenie gospodarki i aby stopniowo pozwolił ludziom wracać do pracy.”


Subksrybuj nas na Google News

Tarcze Antykryzysowe nice przynoszą żadnych pozytywnych skutków. Oprócz kolejnych konferencji prasowych na których dowiadujemy się tylko ile wpłynęło wniosków, rząd nie może niczym innym się pochwalić.

Przedsiębiorcy narzekają, że nie mogą przebrnąć przez zawiłe i skomplikowane przepisy przyznawania pomocy. Co dopiero pracownicy którzy mieliby ubiegać się o pomoc. U naszych zachodnich i połódniow\ych sąsiadów widać już pierwsze łagodzenie obostrzeń sa\nitarnych. Pomimo tego rząd nawet nie decyduje się pozwolić powrócić do pracy, pracownikom transgranicznym.

Panie premierze “Jak żyć, my mamy rodziny, kredyty, mamy pracę a nie możemy pracować” 12 tys osób w samym tylko Śląsku Cieszyńskim.

Roman Giertych apeluje do rządu aby zaczął poluźniać obostrzenia, bo gołym okiem widać że rząd polski nie dysponuje żadnymi oszczędnościami na wypadek epidemii lun innych nieprzewidzianych okoliczności. Nawet prezydent Duda, apeluje do Polaków, aby jeżeli nie muszą nie pobierali świadczeń socjalnych takich jak 500 plus. W związku z tym widać że nie ma żadnych miliardów i bogactwa o którym PiS mówi kilka razy dziennie w mediach narodowych, a sytuacja gospodarcza robi się krytyczna.

“Musimy zakończyć narodową kwarantannę”.

“Nie jestem epidemiologiem, ale uważam, że dalsze trwanie stanu zamrożenia gospodarki przyniesie katastrofalne skutki ekonomiczne, społeczne i zdrowotne. Niestety na dalsze kontynuowanie kwarantanny nas po prostu nie stać, gdyż PiS przez ostatnie 5 lat przejadł wszystkie zapasy i zadłużył nas na przyszłość. Inne narody Europy mogą przetrwać dłużej w stanie zamrożenia, gdyż je na to stać. Ich tarcze antykryzysowe pozwalają ludziom na utrzymanie. Nasza “tarcza” jest zwykła propagandową kpiną Morawieckiego, podobną do promu, który rdzewieje, do miliona samochodów elektrycznych, do tysiąca obwodnic, do CPK, do Condora, do zepsutych maseczek z Chin przywożonych największym samolotem.

Treść tej tarczy jest żadna, gdyż rząd zmarnował lub rozkradł nasze pieniądze. W tej sytuacji dalsze trwanie stanu zamrożenia gospodarki doprowadzi do bankructwa milionów ludzi i związanego z takim zubożeniem rozstroju zdrowia, które będzie groźniejsze w skutkach niż koronawirus. Pewnie ze względów epidemiologicznych należałoby jeszcze maksymalny dystans społeczny przedłużyć, ale ze względu na zniszczenie lub/i zmarnotrawienie naszych rezerw przez PiS Polski na to nie stać. I pewnie z tego powodu wielu ludzi będzie miało kłopoty zdrowotne albo nawet umrze. Ale alternatywa jest gorsza, gdyż upadek gospodarki dotknie nas bardziej niż wirus. Oczywiście odmrożenie gospodarki nie może oznaczać powrotu do dawnych kontaktów społecznych i być może na dłużej maseczki muszą być w użyciu w pomieszczeniach zamkniętych, lecz dalsze trwanie obecnego stanu rzeczy to zbrodnia na polskiej gospodarce.

Apeluję więc do wszystkich sił politycznych, do związków zawodowych, do organizacji pracodawców o wywarcie presji na rząd, aby przyznał się, że brak jest środków w budżecie na dalsze zamrożenie gospodarki i aby stopniowo pozwolił ludziom wracać do pracy.

Roman Giertych

Różnego rodzaju złośliwców, którzy mogliby twierdzić, że piszę to we własnym interesie chciałbym powiedzieć, że moje firmy adwokackie pracują obecnie na pełnych już właściwie obrotach i apel mój nie jest podyktowany sytuacją firm prawniczych.

Zlecenie morderstwa mec Romana Giertycha. Poszukiwana jest osoba ze zdjęcia


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments