fbpx

Witek zarządziła kolosalną podwyżkę dla koleżanki z kancelarii. “Te pieniądze się jej po prostu należały”


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marszałek Elżbieta Witek wykazała się wielką hojnością w stosunku do swojej koleżanki – szefowej gabinetu marszałek sejmu. Pensja jej podwładnej w zaledwie kilka miesięcy zwiększyła się aż o 60 proc. – informuje “Rzeczpospolita”. Magdalena Słoma zarabia obecnie 16 tys. zł brutto. “Wszystko drożeje, musieliśmy zareagować” – twierdzi polityk z otoczenia Witek.

Do tej pory zarobki dyrektora generalnego gabinetu marszałka Sejmu oscylowały wokół 10 tys. zł. Kwota ta jest wyliczana na podstawie algorytmu zapisanego w regulaminie wynagrodzeń. Określa on stawkę, którą mnoży się przez tzw. kwotę bazową.

Od 2017 roku dla osób na kierowniczych stanowiskach państwowych kwota ta wynosiła 1789,42 zł, a jej mnożnik – 5,6 (4,4 dla wynagrodzenia zasadniczego i 1,2 dla dodatku funkcyjnego).

Liczby te utrzymywały się do listopada 2021 roku. Wówczas szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska zdecydowała, że mnożnik dla wynagrodzenia zasadniczego wzrośnie aż do 5,3 punktów, a dodatku funkcyjnego – do 1,3. W efekcie dyrektor generalna mogła już liczyć na blisko 12 tys. zł brutto miesięcznie – wylicza “Rzeczpospolita”.

Ale to nie koniec podwyżek. 5 kwietnia – jak podaje “Rzeczpospolita” – Kaczmarska podpisała kolejne zmiany w regulaminie. Tym razem ze wsteczną datą. Zakładały one, że od 1 marca mnożnik wynagrodzenia zasadniczego wynosi 7,04, a dodatku funkcyjnego – 1,92. Dyrektor generalna zaczęła więc zarabiać już około 16 tys. zł.

Pod obiema decyzjami o zwiększeniu mnożników swój podpis, oprócz szefowej Kancelarii Sejmu, złożyła też marszałek Elżbieta Witek.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Komunistko mój dochód jest 20 razy niższy
Komunistko mój dochód jest 20 razy niższy
11 miesięcy temu

Witek ty gnido dworska obyś sczezła, mój dochód jest niższy niż państwo łoży na więźniów. Moje posiłki pozbawione są obiadów od wielu lat. Czuję że żyję w państwie komunistycznym gdzie wszystko jest na kartki a w sklepach brak towarów. Tak wygląda życie w rzekomo demokratycznej Polsce milionów ludzi. Media wypisują jakieś kocopoły które nie mają oparcia w rzeczywistości. Było źle jest źle i będzie źle bo tak właśnie chcą politycy im więcej oni maja władzy tym niższe standardy życia w społeczeństwie. Polski nie stać na kapitalizm ale jak najbardziej stać na komunizm. I do tego dąży polski rząd PIS. Tylko… Czytaj więcej »

Milka
Milka
11 miesięcy temu

No jasny szlak….czyżby znowu brali przykład z Beaty Szydło?
Każdemu się należą a oni i tak nas okradają.
Złodzieje 😡😡😡