Wyjazd w dobie koronawirusa – jak się zabezpieczyć?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Trwająca epidemia skutecznie pokrzyżowała wiele wyjazdowych planów ludzi na całym świecie. Obecnie granicę są już otwarte, ale liczba zakażeń wciąż rośnie. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń poza granicami kraju.

Jedziesz do pracy? Nie ryzykuj i wykup polisę

Jeśli Twój wyjazd jest związany z aktywnością zawodową, powinieneś pomyśleć wcześniej o odpowiednim ubezpieczeniu. Dzięki polisie ubezpieczeniowej nie będziesz musiał martwić się, że przydarzy Ci się wypadek, a jego konsekwencje zrujnują Twój budżet. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na wyjazd do pracy: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-pracy-tymczasowej-za-granice

Sprawdź, co powinna zawierać dobra polisa turystyczna

Dobrze przemyślana polisa turystyczna powinna zawierać następujące elementy:

Koszty leczenia – dzięki temu pakietowi będziesz mógł skorzystać z opieki medycznej poza granicami Polski. Jest to szczególnie ważne w kontekście szalejącego na całym świecie koronawirusa. Pamiętaj, żeby sprawdzić, ile wynosi suma gwarantowana, do jakiej możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. W Europie nie powinna być mniejsza niż 20 00 euro, zaś w USA, Kanadzie czy Australii najlepsze są polisy bez limitów. Będąc poza granicami Polski, przestrzegaj obostrzeń sanitarnych. Sprawdź, jak przedstawiciele Policji komentują nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

OC – jeśli spowodujesz groźne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z odszkodowaniami. Ważne jest jednak to, byś podpisał z poszkodowanymi stosowne porozumienie, dzięki któremu sprawę będzie można załatwić polubownie bez ingerencji sądu.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiesz, kiedy Ci się coś przytrafi. W razie, gdy Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu w wyniku niespodziewanego zdarzenia, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej. Jeśli umrzesz, pieniądze otrzyma Twoja rodzina.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bardzo często dochodzi do zagubienia lub kradzieży bagażu. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać. Pamiętaj jednak, by zbierać paragony, ponieważ są dowodem do wypłacenia odszkodowania.

Pokrycie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego – obecna sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że nie wiadomo co przyniesie jutro. Właśnie z tego powodu warto byś wykupił pakiet ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-biletu-lotniczego

Podsumowanie

Zagraniczny wyjazd w obecnym momencie jest obarczony dużym ryzykiem, które trzeba maksymalnie minimalizować. Jednym ze skutecznych sposobów okazuje się wykupienie polisy turystycznej dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że odpowiednia ochrona jest bezcenna i nie ma sensu oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments