fbpx

Ziobro nagle adwokatem Morawieckiego. “Postąpił Pan tak, jak powinien”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Pan Zbyszek Ziobro pragnie udowodnić, że Zjednoczona Prawica, znowu jest zjednoczona. Podczas konferencji szef Solidarnej Polski poparł działania Mateusza Morawieckiego w sprawie decyzji o wyborach kopertowych. – Premier Mateusz Morawiecki postąpił tak, jak należało postąpić, a polska opozycja, jej liderzy, zmierzali ku anarchizowaniu państwa – stwierdził szef ziobrystów.

Marian Banaś poinformował we wtorek, że w związku z organizacją wyborów prezydenckich, NIK kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, szefa MAP Jacka Sasina oraz szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Ziobro pytany przez dziennikarzy o sprawę, powiedział, że to liderzy sejmowej opozycji podżegali prezydentów miast do tego, aby zablokowali przeprowadzenie wyborów. I to oni odpowiadają za dalszy ciąg wydarzeń, który nastąpił – ocenił minister.

Mianowicie – jak mówił – za “podjęcie działań ze strony rządu, ze strony pana premiera, by wymogom konstytucji stało się zadość”. By tak, jak przewiduje konstytucja, prezydent został wybrany. Państwo bez prezydenta nie może działać, nie może funkcjonować, nie może uchwalać ustaw, nie może przyjmować budżetu, nie może prowadzić polityki zagranicznej – powiedział Ziobro.

Według ministra, “opozycja przyjęła skrajnie cyniczny, anarchizujący państwo sposób działania, który winien zakończyć się wizytą posłów opozycji przed Trybunałem Stanu”.

– Nie można było dopuścić, aby państwo zostało całkowicie zanarchizowane. Żeby państwo nie mogło ratować swoich obywateli i polskiej gospodarki w okresie covidu. Żeby pozostawić państwo na pastwę tej sytuacji, która by się działa, a do tego właśnie zmierzała ewidentnie opozycja”. Totalna opozycja, nieodpowiedzialna opozycja, opozycja, której liderzy powinni stanąć przed Trybunałem Stanu, a nie polski rząd i premier, który w tym wypadku zachował się jak należy – ocenił Ziobro.

Dodał, że mówi to jako osoba, która w pewnych sprawach różni się z premierem. W tym wypadku moja ocena jest taka, jak jego. Postąpił tak, jak powinien postąpić, jak należało postąpić, a polska opozycja, jej liderzy zmierzali ku anarchizowaniu państwa – podkreślił minister.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments