fbpx

Źle z Aleksandrem Kwaśniewskim


2 comments, 1 Udostępnienie

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nadal zmaga się z poważnymi powikłaniami po zakażeniu COVID-19, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Lekarze twierdzą, że w przypadku byłego prezydenta zmiana jest nieodwracalna. Internauci pod zdjęciami Kwaśniewskiego wskazują, że od razu na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak.

Aleksander Kwaśniewski oraz jego żona Jolanta zakazili się koronawirusem w lutym tego roku, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Szwajcarii.

Niestety choroba często nie kończy się po ustaniu bezpośrednich objawów. Po przebyciu infekcji istnieje duże ryzyko długotrwałych powikłań, szczególnie neurologicznych.

Oprócz fizycznego osłabienia, które przez wiele miesięcy towarzyszy dużej części ozdrowieńców, były prezydent opowiedział dziennikarzom gazety “Fakt” o jeszcze innym męczącym go powikłaniu.

– Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby – Kwaśniewski powiedział gazecie “Fakt”

Aleksander Kwaśniewski: Tracę czasami pamięć

Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć – kontynuował były prezydent.

Jolanta Kwaśniewska także nadal odczuwa skutki choroby. Była pierwsza dama po infekcji zachorowała na zapalenie nerek. “Ciągle ma problemy z alergią” – Kwaśniewski dodał w rozmowie z “Faktem”.

Mgła mózgowa – groźne powikłanie

Mgła mózgowa to pojęcie, które służy do opisu zespołu objawów zaburzeń neurologicznych, coraz częściej występujące w kontekście COVID-19. Objawy obejmują dolegliwości takie jak problemy z koncentracją czy zamglenie świadomości. Pacjenci zgłaszają także problemy z pamięcią i komunikacją.

Niestety na mgłę mózgową nie ma lekarstwa. Terapia polega głównie na łagodzeniu występujących objawów. Duże znaczenie ma zbilansowana dieta, wypoczynek i zrównoważona aktywność fizyczna. Mgła w końcu ustąpi, ale proces może być długi i męczący.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Z
Tomasz Z
1 rok temu

Mgła mózgowa – to wiele wyjaśnia co do ostatnich decyzji Olka

europ
europ
1 rok temu

morwiecki z kaczyńskim dopięli swego załatwili wroga ideowego pana Kwaśniewskiego i za te wszystkie zgony z powodu rzekomego koronawirusa powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym z calymi rodzinami