fbpx

Afera w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu


11
Subksrybuj nas na Google News

Szpital tymczasowy we Wrocławiu kupił dla pacjentów stare, obskurne łóżka, których termin eksploatacji minął w 2018 roku – poinformował “Fakt””. “Zdumiało nas, jak można budować nowoczesny szpital za dziesiątki milionów i wstawić tam łóżka jak ze złomowiska? – tłumaczy poseł Michał Szczerba z KO, który w ramach kontroli poselskiej dotarł do szokujących informacji.

Do bulwersujących informacji, związanych z zakupem starych łóżek szpitalnych, dotarli posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński z KO.

Podczas kontroli w szpitalu zobaczyliśmy stare obdrapane łóżka z naklejkami niemieckiej kliniki i potwierdzeniem przeglądu ich sprawności do grudnia 2018 roku. Zdumiało nas, jak można budować nowoczesny szpital za dziesiątki milionów i wstawić tam łóżka jak ze złomowiska? Przecież na nich ma być ratowane życie i zdrowie zakażonych pacjentów. Kto weźmie odpowiedzialność, jeśli okażą się niebezpieczne? – spytał Szczerba w rozmowie z “Faktem”.

Prezes Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapewnia, że “stan rezerw, utrzymywany przez agencję, znacząco przewyższa wydaną w owym czasie liczbę łóżek, a co za tym idzie nie miała miejsce sytuacja, w której stwierdzono ich niedobór”. Dodał również, że “Agencja Rezerw Strategicznych ma pełne składnice nowych łóżek szpitalnych, a polscy producenci mają świetne łóżka, które są dostępne w hurtowniach od ręki”.

Dlaczego więc zdecydowano się na tak niezrozumiały zakup?

Wojewoda dolnośląski zaprzeczył jakoby owe łóżka nie spełniały wymogów.

“Wszystkie łóżka przed przetransportowaniem ich do szpitala tymczasowego, poddane zostały kontroli serwisowej, po której dopuszczone zostały do użytku. Okres gwarancyjny nie wpływa na odpowiednią funkcjonalność sprzętu” – poinformowało “Fakt” biuro prasowe wojewody.

Parlamentarzyści Szczerba i Joński przekonują ponadto, że według ich ustaleń, stare łóżka pochodzą z Kliniki Misyjnej w Würzburgu. Klinika miała pozbyć się ich, bo sama zakupiła nowe łóżka. Potwierdzono, że stare łóżka sprzedała wojewodzie spółka Rovicom.

https://gazetaplus.pl/nowe-restrykcje-po-konferencji-morawieckiego-i-niedzielskiego/36720/

Każda fala pandemii ma swojego handlarza. Najpierw handlarz bronią wyprowadził miliony za respiratory widmo. Teraz handlarz używanym wyposażeniem medycznym. Czy chodziło wyłącznie o to, by jakiś handlarz starociami zarobił na pandemii? – wylicza Szczerba.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

11

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
26
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments