fbpx

Kolejna blokada milionów euro dla Polski. Komisja Europejska zdecydowała


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Komisja Europejska potrąciła Polsce kolejne pieniądze – tym razem chodzi 42 mln euro – podaje RMF FM. Chodzi o niezapłacone przez Polskę kary – wynoszące 1 mln euro dziennie – naliczane za nierespektowanie wyroku TSUE, który nakazuje likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To druga odebrana Polsce transza pieniędzy. KE ostrzegała polski rząd dwukrotnie. Warszawa otrzymała wezwanie do zapłaty 21 lutego, a następnie 29 kwietnia. Dzięki głupim, nieracjonalnym i antypolskim ambicjom polskiego rządu straciliśmy już bezpowrotnie prawie miliard złotych!

KE potrąciła teraz Polsce 42 mln euro za okres od 11 stycznia do 21 lutego włącznie – przekazały korespondentce RMF FM źródła w Komisji Europejskiej.

Obecnie Polska straciła już 111 mln euro, czyli ponad pół miliarda złotych w związku z niewykonaniem wyroku w sprawie Izby Dyscyplinarnej.  

Kolejne potrącenie środków

Jest to już druga odebrana Polsce transza w związku z niepłaceniem przez polskie władze naliczanych kar za brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Po raz pierwszy Komisja Europejska pomniejszyła Polsce środki na początku kwietnia o 69 mln euro.

Potrącenie dotyczy refundacji, o jaką do Komisji Europejskiej zwraca się budżet państwa, za faktury już rozliczone z regionami. Zatem bezpośredni beneficjanci w Polsce – np. samorządy – nie tracą. Nie muszą też przerywać inwestycji. Traci natomiast budżet państwa. 

Dzisiaj na liczniku kar w związku z Izbą Dyscyplinarną jest już 198 mln euro. 

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
4
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gregory
gregory
6 miesięcy temu

Kiedy ludzi kupa, to i Herkules dupa

Do tupolewa i skończyć z tą mafią PIS
Do tupolewa i skończyć z tą mafią PIS
6 miesięcy temu

Moim marzeniem jest by rząd PIS zwłaszcza prowodyrzy tej zbrodniczej partii jak Niedzielski, Kaczyński, Duda, Morawiecki, Szumowski, Czarnek, Terlecki, Ziobro, Pawłowska niech wlezą do Tupolewa i się rozwalą w Smoleńsku na brzozie. To będzie historyczne zwycięstwo prawa nad mafią. Dlaczego nie latają już do Katynia Tupolewem modlić się a ? Śmierdzące onuce i tchórze